W ostatnim czasie większość doniesień na temat serialu The Mandalorian pochodziła z portalu MakingStarWars.net. I choć ich doniesienia w ogromnej większości przypadków okazują się prawdziwe, nie są one na pewno oficjalne. Dlatego zawsze cieszymy się, gdy jakąś nowością zaskakuje nas sam twórca serialu Jon Favreau. Tym razem za pośrednictwem swego Instagrama zaprezentował on nam oblicze pewnego starego znajomego (albo kogoś bardzo do niego podobnego).

R5-D4, czyli Skippy droid jedi

Mowa tutaj o pamiętanym z Nowej Nadziei astromechu R5-D4, zwanym też „Czerwonym”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jon Favreau (@jonfavreau)

Oczywiście znany jest on jeszcze pod innym imieniem (przynajmniej w Legendach), a mianowicie jako Skippy droid jedi.

W nowym kanonie jego historia potoczyła się jednak nieco inaczej, choć i tutaj okazało się (w jednym z opowiadań książki From a Certain Point of View), że to sam R5 symulował niesprawny motywator, stając się tym samym jednym z cichych bohaterów Rebelii.

Oczywiście nie zostało oficjalnie potwierdzone, że droid ze zdjęcia to faktycznie R5-D4, jednak biorąc pod uwagę, że akcja serialu ma chociaż częściowo toczyć się na Tatooine, a to właśnie tam R5 był ostatnio widziany, z pewnością jest prawdopodobne. Inna sprawa, czy jego pojawienie się będzie tylko malutkim cameo umieszczonym w serialu ku uciesze fanów, czy może czymś znacznie większym? Przekonamy się o tym zapewne pod koniec roku.

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

 

Źródło: link.