Dawno, dawno temu (w roku 1999) w nie tak wcale odległym świecie, jeszcze w czasach sprzed mediów społecznościowych, firma LEGO wydała pierwszy zestaw z serii Star Wars. Niedawno świętowaliśmy 40 rocznicę premiery Nowej Nadziei, a uniwersum wykreowane przez George’a Lucasa dalej jest na kulturowym topie, podobnie jak oparte na nim modele z klocków. Z okazji 20-lecia marki LEGO Star Wars już latem pojawią się odnowione wersje klasycznych zestawów z Oryginalnej Trylogii oraz prequeli.

Do każdego z nich dołączona zostanie pamiątkowa figurka w swojej pierwszej wersji, klasyczne żółte głowy, z podstawką i odpowiednim uzbrojeniem, jak np. Luke Skywalker, księżniczka Leia czy Darth Vader. Każdy z nowych, a jednocześnie starych zestawów to definitywnie rarytas dla kolekcjonerów, nie tylko ze względu na figurki, ale niedostępność wielu z poprzednich wersji lub wysokich cen ostatnich sztuk na rynku.

Spójrzmy na to, jak prezentują się nowe zestawy:

Slave I – 20th Anniversary Edition (75243)

 • 1007 elementów;
 • minifigurki: Boba Fett, Han Solo, Zuckuss, 4-LOM i pamiątkowa księżniczka Leia;
 • prawdopodobna cena: 119,99 USD.

Przez lata LEGO wydało statek Boba Fett’a Slave-1 w wielu różnych wersjach i skalach, od kolekcjonerskiej UCS po mikro modele dołączane do gazetek i kalendarzy adwentowych. W zestawie rocznicowym dostajemy wreszcie bardzo wartościową figurkę, czyli ostatniego dotychczas niedostępnego w wersji klockowej łowcę nagród Zuckussa. Gang nareszcie kompletny. Model statku prezentuje się bardzo ładnie, dużo gładkich części, dobrze dobrane kolory, bardzo podobny do wersji UCS, oczywiście w mniejszej skali.

Snowspeeder – 20th Anniversary Edition (75259)

 • 309 elementów;
 • minifigurki: Luke Skywalker, Dak Ralter, rebeliancki żołnierz i pamiątkowy Lando Calrissian;
 • prawdopodobna cena: 39,99 USD.

Ostatni śnieżny ścigacz, a dokładnie jego piaskowy odpowiednik otrzymaliśmy wraz z serią LEGO związaną z Przebudzeniem Mocy i poza drobnymi różnicami, a także kolorem klocków, są to praktycznie te same modele. Niemniej za tą cenę, a także obecność rebelianckiego działka może posłużyć każdemu, kto chciałby odwzorować w klockach bitwę o Hoth.

Anakin’s Podracer – 20th Anniversary Edition (75258)

 • 279 elementów;
 • minifigurki: mały Anakin Skywalker, Padmé Amidala i pamiątkowy Luke Skywalker;
 • prawdopodobna cena: 39,99 USD.

Nowy ścigacz wyścigowy Anakina to lekko zmodyfikowana wersja modelu z zestawu 2011’s Anakin and Sebulba’s Podracers, która wygląda jednak po tym liftingu moim zdaniem lepiej. Warto zauważyć, że obecna w zestawie figurka Padmé zbudowana jest z krótkich nóg z możliwością ich poruszania.

Clone Scout Walker – 20th Anniversary Edition (75261)

 • 250 elementów;
 • minifigurki: droid bojowy, 41st Elite Corps Clone Trooper, Chewbacca i pamiątkowy Darth Vader;
 • prawdopodobna cena: 29,99 USD.

Poza republikańską maszyną zwiadowczą w zestawie otrzymujemy inne ciekawe modele, jak Droida Pająka i barykadę Wookieech. Mech wygląda przyzwoicie, ale moim zdaniem wersja 7250 jest ładniejsza, szczególnie pod względem wykonania jego nóg. Zestaw, który na pewno wraz z innymi wydanymi w tym roku – Droid Gunship i AT-AP Walker posłuży dobrze w tworzeniu wszelkich własnych MOCów z motywem Kashyyyk.

Imperial Dropship – 20th Anniversary Edition (75262)

 • 125 elementów;
 • minifigurki: Shadow Trooper, trzech szturmowców i pamiątkowy Han Solo;
 • prawdopodobna cena: 19,99 USD.

Zestaw to nic innego jak battlepack, który definitywnie warto będzie nabyć. Dostajemy w nim trzech nowych szturmowców, rzadką figurkę Shadow Troopera, a także niczego sobie imperialny statek – ciekawie zaprojektowany, intrygujące ułożenie skrzydeł i kilka emblemów Imperium.

I jak wam się podobają nowe zestawy? Który z nich stanie się częścią waszych kolekcji?

FANI LEGO?

Te artykuły też powinny was zainteresować:

Źródło: link.