Pomimo coraz to nowych plotek na temat postaci granej przez Matta Smitha, nadal nie wiemy nic konkretnego (i pewnego) odnośnie postaci, w które wcielać się będą debiutujący w Gwiezdnej Sadze aktorzy (Matt Smith, Keri Russell, Richard E. Grant, Dominic Monaghan, Naomi Ackie). Poniższy artykuł tego nie zmieni, ale plotki, które pojawiły się na temat roli Naomi Ackie są na tyle intrygujące, że postanowiliśmy się nimi podzielić, nawet jeśli ostatecznie okażą się fałszywe.

Tym niemniej, na wszelki wypadek ostrzegamy…

Naomi Ackie jako…

Zacznijmy od tego, że źródłem plotki jest użytkownik Reddita o nicku Temiriblagg1. Utrzymuje on, że uczestniczył w pracach nad Epizodem IX, w szczególności w scenie, w której wzięli udział Naomi Ackie oraz Dominic Monaghan.

Ta pierwsza ma być jakoby córką Landa Calrissiana imieniem Veranda, w skrócie Vera. Ma być ona jedną z przywódczyń grupy partyzantów działających na planecie Batuu.

A oto wielce intrygujący opis jednej ze scen:

„Poe, Finn i Chewbacca wchodzą wraz z innymi członkami Ruchu Oporu oraz partyzantami. Wita ich Dominic Monaghan (noszący bardzo fajny kostium). Jest tam też Naomi Ackie, czyli Veranda (Vera) Calrissian. Partyzanci nie mają formalnego dowódcy, ale ta dwójka zdaje się stać na ich czele. Dyskutują o niedawnej potyczce, do której doszło, gdy Ruch Oporu pojawił się na planecie. Nie do końca się oni ze sobą zgadzają. Poe i postać Dominica stają twarzą w twarz, po czym ten ostatni wybucha śmiechem. Zdaje się być postacią bardzo złożoną, która być może straciła we wcześniejszej potyczce kogoś bliskiego. Jest wściekły, ale i podekscytowany. Postać Naomi mówi, że zdobyli coś bardzo cennego, co może być warte poniesionych strat. Wprowadzona zostaje postać siedząca na koniu (czy raczej wierzchowcu przypominającym ziemskiego konia) z kapturem na głowie. Po jego zdjęciu okazuje się, że jest to Armitage Hux. Raz jeszcze oficjalnie się on poddaje, po czym zostaje przeszukany przez postać Dominica, a następnie lekko przez niego poturbowany, co bardzo nie spodobało się Verze.”

Uhhh… Tyle ciekawych informacji na raz. Sami musicie przyznać, że powyższy opis daje do myślenia.

Scena ta ma mieć miejsce pod koniec aktu pierwszego, a jej przebieg mógłby potwierdzać wcześniej pojawiające się plotki, jak choćby ta, że generał Hux okaże się zdrajcą i dostarczy Ruchowi Oporu cennych informacji.

Interesująco zapowiada się też postać Dominica Monaghana, który od razu przywodzi mi na myśl Sawa Gerrerę.

Batuu

Inna sprawa, to planeta, na której odbywać ma się ta scena. Batuu jest stosunkowo nowym dodatkiem do oficjalnego kanonu, ale wydaje się, że może stać się ona bardzo istotna.

Po raz pierwszy pojawiła się ona w książce Thrawn: Alliances, kiedy to Anakin wraz z Thrawnem udali się tam w poszukiwaniu zaginionej w akcji Padme.

Bardzo ciekawy jest też fakt, że znaczne części powstających parków rozrywki Galaxy’s Edge wzorowane są właśnie na Batuu. A przecież tak by się zapewne nie stało, gdyby planeta znana była z jednej tylko książki. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że przynajmniej w kwestii miejsca akcji, powyższa plotka może się nie mylić, choć przyznać trzeba, że i pozostałe elementy brzmią całkiem prawdopodobnie.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.