Solo będzie kolejnym filmem antologii, ale w przeciwieństwie do swojego łotrzanego poprzednika, pozostanie w pewnym sensie w rodzinie sagi. Wspólnym łącznikiem ze wszystkimi epizodami będzie postać, której przedstawiać nie trzeba — weteran Gwiezdnych Wojen od samego początku, John Williams. Kompozytor dołącza do zespołu pracującego nad filmem Solo, a powierzono mu nie lada wyzwanie, które dla takiego mistrza nie powinno być jednak problemem.

Duet Williams i Powell

Williams skomponuje motyw przewodni do filmu o młodym Hanie Solo, gdzie za całościową oprawę muzyczną odpowiada John Powell, o czym pisaliśmy pod koniec lipca. Kompozytor ujawnił swój angaż w projekt podczas wywiadu dla Variety, gdzie głównym tematem było jego najnowsze dzieło z odległej galaktyki, czyli niesamowita ścieżka muzyczna do Ostatniego Jedi. Podczas rozmowy Williams mówił — obecnie plan wygląda tak, że ja przygotowuję główny motyw dla filmu o Hanie Solo, a John Powell napisze całą resztę i jestem pewien, że zrobi do znakomicie.

O angażu Johna Powella dowiedzieliśmy się z jednego z lipcowych odcinków programu The Star Wars Show. Kompozytor ten jest już dobrze znany ze swojej twórczości, a pracował przy takich filmach jak saga Jasona Bourne’a czy „Jak wytrenować smoka”. Williams w rozmowie wspomina jeszcze, że nie może doczekać się efektów pracy Powella, któremu oferuje całe swoje wsparcie.

John Williams to kompozytor związany z Gwiezdnymi Wojnami od pierwszego filmu. Stworzył on muzykę do wszystkich ośmiu epizodów sagi, a kultowe utwory jak Marsz Imperialny znane są na całym świecie. W roku 1978 otrzymał nagrodę Złotego Globu za ścieżkę muzyczną do Nowej Nadziei, a za pozostałe otrzymywał wielokrotne nominacje.

Film Han Solo w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje w kinach 25 maja. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kira/Kura?), Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

CO WIEMY O SOLO

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszamy do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji:

 

 

Źródło: link.