Dopiero co rozpoczęły się zdjęcia do Epizodu IX, a już pojawiły się na temat tej produkcji plotki tak interesujące, że słowo „sensacyjne” samo ciśnie się na usta (aczkolwiek pamiętać trzeba, że wciąż są to tylko plotki).

Dwie części Epizodu IX

Portal MovieWeb donosi, jakoby było rozważane podzielenie Epizodu IX na dwie części. A to dlatego, że przy okazji ostatniej odsłony nowej trylogii wszystkie rozpoczęte wątki powinny doczekać się swego zwieńczenia. Dodając do tego obecność praktycznie wszystkich ikonicznych bohaterów poza Hanem Solo (w tym długo oczekiwany powrót Landa Calrissiana), oraz coraz większe role nowych postaci, okazać się może, że Epizod IX będzie zdecydowanie najdłuższym z filmów sagi. I to ma być własnie powodem rozważanego podzielenia filmu na dwa obrazy.

Z jednej strony chyba wszyscy chcemy, by Epizod IX dał nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, bez galopującej fabuły czy rwanej akcji. A to oznaczać może faktycznie naprawdę długi film. Z drugiej jednak strony, czy chcemy czekać o rok (co najmniej) dłużej na zwieńczenie całej historii? I czy nie mieli byśmy wtedy sytuacji odwrotnej i fabuła nie zostałaby sztucznie i zupełnie niepotrzebnie rozwleczona?

Dwuczęściowe widowiska

Oczywiście podział finałowej odsłony wielkiej, filmowej marki nie byłby niczym niezwykłym. Pamiętamy przecież 2-częściowego Harrego Pottera i Insygnia Śmierci czy też dwie części filmu Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Do tablicy musimy koniecznie też wywołać Avengersów i ich Wojnę bez granic.

Trzeba jednak pamiętać (i przypomnieć), że podział taki, przynajmniej w przypadku dwóch pierwszych wspomnianych tytułów, nie spotkał się z przychylnym przyjęciem fanów. Z kolei do Avengersów trudno cokolwiek porównywać, bowiem kinowe uniwersum Marvela jest obecnie w takim „gazie”, że wszystko czego jego twórcy się dotkną, zamienia się w złoto (a raczej dolary). Poza tym, mówi się, że druga część Wojny bez granic ma być de facto osobnym filmem. Oczywiście jego fabuła będzie ściśle powiązana z częścią pierwszą, ale będzie on ponoć mógł funkcjonować jako samodzielny obraz.

 

Jednak bardzo wątpliwe, by to samo można było powiedzieć o ewentualnych dwóch częściach Epizodu IX (a może Epizodzie IX i X). Dlatego też na ten moment pomysł z rozbiciem filmu na dwa wydaje się, mówiąc bardzo delikatnie, mocno ryzykowny. Ja nie mam absolutnie nic przeciwko filmowi naprawdę długiemu, ale nie chcą go oglądać na dwa razy. W związku z czym mam ogromną nadzieję, że powyższe plotki się nie potwierdzą. A jakie jest wasze zdanie w tej materii?

Więcej o Epizodzie IX

A oto ostatnie doniesienia na temat Epizodu IX:

Źródło: link.