Stało się! Informatorzy The Hollywood Reporter potwierdzili to, o czym mówiło się już od dłuższego czasu…

Lando wraca!

Zaczęło się od specjalnej diety oraz treningów, a dodatkowo kilka dni temu Billy Dee Williams odwołał swój udział na jednym z konwentów zasłaniając się zdjęciami do nowego filmu. Fani od razu domyślili się od razu, o jaki film chodzi. Ale teraz jest to już niemal oficjalne – Lando Calrissian pojawi się w Epizodzie IX!

Rodzi się jednak pytanie, czy powrót ten ma związek z tragiczną śmiercią Carrie Fisher i faktem, że Generał Leia Organa nie będzie mogła odegrać w filmie kluczowej roli? Można też się zastanawiać, czy Lando otrzymałby w Epizodzie IX swoją szansę, gdyby nie świetny występ Donalda Glovera w roli młodego awanturnika, bawidamka i hazardzisty.

Ale nawet jeśli nie byłoby to takie oczywiste, to długo oczekiwany, wielkoekranowy powrót Billego Dee Williamsa stanie się wkrótce faktem. I bardzo nas to cieszy!

Jaki Lando w Epizodzie IX?

Oczywiście przez te wszystkie lata życie Landa Calrissiana musiało ulec diametralnym zmianom. Kiedyś słynny szmugler, potem hazardzista i awanturnik, biznesmen, generał, bohater Rebelii i oswobodziciel Miasta w Chmurach. Kim będzie Lando w czasach, w których rozgrywać będzie się akcja kolejnego epizodu?

Z książki Last Shot dowiedzieliśmy się, że za czasów Nowej Republiki stał się on liczącym się graczem na rynku produkcji droidów. Niebezpiecznie zbliżył się też do ustatkowania, kiedy odnalazł Twi’lekankę swego życia (i przyznał się, także przed samym sobą, do głębszych uczuć wobec niej). Czy zatem takiego Calrissiana zobaczymy w Epizodzie IX? Szanowanego przedsiębiorcę, który stroni od awantur i walki o słuszną sprawę. Nie jest to wykluczone. A jeśli by tak było, czy resztki Ruchu Oporu szukać będą pod jego skrzydłami schronienia i bezpiecznej przystani, czy też wsparcia finansowego?

A może Lando pójdzie śladami Hana, który dał szansę „dorosłemu życiu”, odpowiedzialności, rodzinie i obowiązkom, ale jakimś sposobem powrócił do dawnych nawyków? Czy w swoim wieku Lando wciąż będzie w stanie podbijać kobiece serca i szturmem brać stoliki do gry w sabaka? Jeśli nawet, to jak mógłby on przyczynić się do odrodzenia Rebelii i ostatecznego pokonania Najwyższego Porządku? Bojownicy o wolność z pewnością skorzystać mogliby z wielu szemranych kontaktów Landa. Poza tym, kto wie, może rebeliancka natura nie wywietrzała z wiekiem i emerytowany generał raz jeszcze zasiądzie za sterami Sokoła i poprowadzi go do decydującej bitwy?

W głowie mam też jedną, zgoła inną wizję, która wiąże postać graną przez Billego Dee Williamsa z innych bohaterem. Mam tutaj na myśli DJa, który mógłby się okazać uczniem, czy protegowanym Landa, a który doprowadziłby (być może nawet nieświadomie) do niego Ruch Oporu. Czy wtedy Rey, Poe, Finn i Rose byliby w stanie obdarzyć Landa zaufaniem, nawet biorąc pod uwagę jego przeszłość? A może, podobnie jak DJ, Lando wcale nie okazałby się bohaterem pozytywnym? Z pewnością byłoby to niemałe zaskoczenie.

Ale tego, jak potoczą się losy Landa, dowiemy się pewnie dopiero na premierze nowego filmu.

Epizod IX

Epizod IX (wciąż jeszcze niezatytułowany) w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w USA 20 grudnia 2019 roku. W obsadzie, obok Billego Dee Williamsa, znajdą się: Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron) oraz Adam Driver (Kylo Ren).

 

 

Więcej o Epizodzie IX

A tutaj inne wieści na temat Epizodu IX:

Źródło: link.