Od dłuższego czasu DICE zapowiadało zmiany w zeszłorocznym Battlefroncie, który, jak dobrze wiecie, nie miał najszczęśliwszego startu. Pierwsze poprawki usatysfakcjonowały większość graczy i deweloperzy obiecali, że na tym nie skończą. Podczas imprezy EA Play, która w pewnym sensie inauguruje słynne targi E3, zostały zapowiedziane nowe dodatki do naszej gwiezdnowojennej strzelanki. Teraz wiemy mniej więcej, kiedy to nastąpi. Kilka dni temu EA wraz z DICE mieli przyjemność zaprezentować nam rozkład jazdy. Wygląda on następująco:

aktualizacja battlefront 2

Lipcowa aktualizacja

Dobra wiadomość jest taka, że ten patch jest już dostępny.  Wprowadzono nowy tryb – starcie 4vs4 bohaterskich myśliwców. Dla ułatwienia levelowania tychże myśliwców DICE od 6 lipca organizuje weekend z podwójnym expem.

Kompletnie zmienił się system walki mieczem świetlnym. Najważniejsza informacja jest taka, że miecz można wyłączać i włączać, kiedy mamy na to ochotę (tak jak było to w Battlefroncie z 2015 roku). Wprowadzono również system wytrzymałości bohatera (stamina). Każda akcja mieczem, jak atak czy blok, czerpie z tego nowego paska. Każdy bohater inaczej zużywa „staminę”, dzięki czemu są jeszcze bardziej wyjątkowi.

Dodatkowo nastąpiły poniższe zmiany:

  • dodana została skórka Sullustanina dla żołnierza szturmowego po stronie Sojuszu i Ruchu Oporu,
  • w związku z planowaną na jesień zmianą w systemie składów tryb „Blast” z 10vs10 stanie się trybem 8vs8,
  • znane z DLC z jedynki i uwielbiany w dwójce tryb „konwój” został ogłoszony permanentnym trybem w grze!
  • między meczami można zmieniać wygląd postaci. Leia nie musi już marznąć na Hoth.

Dalsze szczegóły można przeczytać tu.

Sierpniowa aktualizacja

Wreszcie zostaną dodane skórki dla żołnierzy Wielkiej Armii Republiki. Gracze od dawna czekają na możliwość wcielenia się w klonów w swoich ulubionych barwach, jak chociażby 501 legion, czy 212 batalion.

Zostaną również dodane nowe emotki i pozy zwycięstwa, dostępne do kupienia za kredyty lub kryształy.

Jesień i zima

W drugiej połowie roku przybędzie aż/tylko czterech nowych bohaterów – Obi-Wan Kenobi wraz z generałem Grievousem zadebiutują na jesieni, a w okresie zimowym będziemy mogli się wcielić w Anakina Skywalkera i hrabiego Dooku.

W III kwartale zadebiutuje nowy „duży” tryb w grze. Mam nadzieję, że to będzie coś na wzór „punktu zwrotnego” z jedynki, gdzie na ogromnej mapie z 40 graczami nie można było spotkać bohaterów. Będąc już przy temacie wielkich map, to niestety Geonosis będzie grywalny dopiero zimą. Nie wiadomo, czy będą jeszcze jakieś inne nowe plansze.

To byłoby tyle z wieści z gwiezdnego frontu. Czy zmiany te zdążą uratować grę, która od prapremiery boryka się ze złym PR-em? Czy już należy tę strzelankę odstawić i wyczekiwać na kolejną grę spod znaku Star Wars? Albo Battlefronta III? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej Battlefronta II

Jeśli jesteście aktywnymi graczami, to z pewności zainteresują was i te artykuły:

Źródło: link.