W ostatnim czasie pojawiło się kilka ciekawych ogłoszeń dotyczących gier tworzonych przez Fantasy Flight Games, a w Polsce wydawanych przez Galaktę. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu.

Star Wars: Przeznaczenie

Po niedawnej zapowiedzi dodatku Duch Rebelii, Galakta ma dla nas kolejną dobrą wiadomość. Wystartowała bowiem oficjalna strona gry, a przy tej okazji, zapowiedziany został polski ranking graczy! Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów, ponad to, że ranking ów będzie zbliżony do tego, który wydawca prowadzi dla karcianki Gra o tron, mają być jednak istotne różnice. w rozmowie z przedstawicielami Galakty dowiedzieliśmy się, że w przypadku Przeznaczenia prawdopodobnie NIE BĘDZIE zapisu mówiącego, że gracze muszą używać wyłącznie polskich wersji kart. Podpytaliśmy się też, jakie korzyści z posiadania rankingu płynąć będą dla samych graczy. Wygląda na to, że wszystkie sankcjonowane (liczące się do rankingu) turnieje będą mieć większą pulę nagród, a ich organizatorzy będą mogli liczyć na lepsze wsparcie ze strony Galakty.

Niestety nie jest jeszcze znana data ostatecznej implementacji rankingu, ale ma nastąpić to już „niebawem”. Jest zatem jeszcze trochę czasu, by udoskonalić swe talie turniejowe, więc jeśli wciąż czegoś Wam brakuje, zachęcamy do odwiedzenia jedno z naszych zaprzyjaźnionych sklepów celem uzupełnienia swych kolekcji:

Star Wars: X-Wing

Z kolei Fantasy Flight Games zapowiedziało nowy dodatek do gry figurkowej X-wing. Centralną jego „postacią” będzie ogromny (jak na standardy tej akurat gry) krążownik C-ROC. Ten potężnie opancerzony behemot posiada też mnóstwo miejsca na różnego rodzaju ulepszenia. Te sprawić mogą, że statek będzie w stanie świetnie adaptować się to zmieniających się warunków starcia. Problem w tym wszystkim jest taki, że krążownik ze względu na swe rozmiary nie jest dozwolony w standardowym formacie turniejowym.

Jednak pudełko zawiera jeszcze drugą jednostkę dla frakcji Szumowin, a mianowicie niewielki myśliwiec M3-A Interceptor. Zestaw, poza wspomnianymi statkami, zawiera także siedem kart statków, trzydzieści kart ulepszeń, a także wszystkie inne, niezbędne do gry elementy. Jego premiera zapowiadana jest na pierwszy kwartał 2017 roku, także już bardzo niedługo. A choć Galakta nie zapowiedziała jeszcze polskiego wydania, możemy spodziewać się, że będzie ona miała premierę razem ze światowa, albo niewiele później.

Star Wars: Imperium Atakuje

Dobre informacje są także dla miłośników gry Imperium Atakuje. Zapowiedziano bowiem trzy nowe zestawy figurek, które w wydatny sposób wspomogą droidy każdej z dostępnych frakcji. Tutaj premiera zapowiedziana została na drugi kwartał 2017 roku, a sprawa z edycją polską ma się zapewne podobnie, jak w przypadku nowego dodatku X-winga.

A Wy, na którą z powyższych premier najbardziej czekacie?