W ostatnim czasie wyszła spora aktualizacja w mobilnej grze Star Wars Galaxy Of Heroes. Wraz z update’em zmieniono praktycznie całkowicie jedną postać oraz wprowadzono nowy tryb rozgrywki. Bardzo ciekawy moim zdaniem. Teraz oprócz turowej walki postaciami znanymi z uniwersum SW, możemy wziąć udział w bitwie kosmicznej!

Najnowszy tryb walki to nic innego, jak tryb walk statków i flot. Już na samym starcie widać, że twórcy się postarali i dodali sporą listę statków, które spełniają różne zadania.

screenshot_2016-12-02-21-34-36

Statki dowodzenia, które również biorą udział w bitwie, jak na razie dostępne są w liczbie trzech:

  • Home One – Admirał Ackbar
  • Endurance – Mace Windu
  • Executrix – Moff Tarkin

Zaś lista myśliwców jest o wiele, wiele dłuższa. Chcielibyście pokierować Sokołem Milenium? A może U-wingiem z Rouge One? Tak, są dostępne, jak również X-wingi, statki Geonosian czy Umbarian, myśliwce jedi, a nawet myśliwce TIE. Wystarczy je odblokować. Każdy statek ma też przypisaną postać, która odblokowuje mu dodatkową umiejętność, co jeszcze bardziej podnosi jego zdolności bojowe. Dzięki temu zabiegowi zwiększyła się również ilość statków. Myśliwce Jedi są dostępne w aż trzech wersjach: statek Ashoki, Plo Koona, oraz zwykły myśliwiec jedi, każdy o unikatowym zestawie akcji.

Rozgrywka ta zapewnia dodatkowe atrakcje, które w pewnym momencie można w tej grze uznać za powtarzalne i nudne. Twórcy gry dali nam nowe funkcjonalności, które dodadzą wiele nowych możliwości jak kompozycja floty, taktyki, samemu zabrało mi długą chwilę zanim byłem w stanie się od tego oderwać i napisać powyższe parę słów.

A tutaj garść screenów, z nowego trybu (pod nimi dalsza część tekstu):

screenshot_2016-12-02-21-26-19

screenshot_2016-12-02-21-27-06

screenshot_2016-12-02-21-27-36

Drugą z większych nowości jest fakt, że postać Boby Fetta została niejako zbudowana od nowa. Otrzymał on nowy zestaw umiejętności podstawowych, jak i ulepszoną umiejętność unikalną. Od teraz w Galaxy of Heroes swój blaster będzie posiadał nie tylko dla ozdoby. Od teraz stanie się o wiele skuteczniejszą postacią i w moim odczuciu z obecnym wachlarzem umiejętności lepiej odzwierciedla postać łowcy nagród znanego z gwiezdnej sagi. Także teraz jeszcze bardziej chce się go mieć w swojej drużynie!

Dodatkowo Boba jest obecnym bohaterem miesiąca. Dlatego logując się codziennie, będzie można w pewnym momencie zgarnąć darmowe shardy do tej postaci.

screenshot_2016-12-02-21-38-21

A wy już mieliście okazje zagrać nowym Bobą lub w starciu flot? Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podobają obecne zmiany.