Kiedy dwa lata temu ogłoszono, kto przejmie po Harrisonie Fordzie rolę Hana Solo, wielu fanów było rozczarowanych. Wybór Aldena Ehrenreicha, który ostatecznie wypadł wprost rewelacyjnie, był dla niektórych gorzką pigułką do przełknięcia ze względu na osobę Anthony’ego Ingrubera.

Miał swoją szansę…

Podczas toczonej na Twitterze dyskusji z pewnym fanem Jon Kasdan, jeden ze scenarzystów drugiego spin-offu Gwiezdnych Wojen, podzielił się intrygującą ciekawostką.

Jak się okazuje, Lucasfilm wziął pod uwagę głos (części) społeczności i zaprosił na casting Anthony’ego Ingrubera. Jakby tego było mało, ze względu na jego rolę w Wieku Adeline, w którym to wcielił się w młodszą wersję bohatera Harrisona Forda, poświęcono mu szczególną uwagę.

Ostatecznie jednak Christopher Lord i Phill Miller – ówcześni reżyserzy Hana Solo – postanowili powierzyć rolę Aldenowi Ehrenreichowi. Należy pamiętać, iż nie chodziło tutaj o to, aby nowy aktor grał i naśladował Harrisona Forda, ale żeby przełożył na ekran to, co w Hanie Solo najważniejsze – jego charyzmę. Za ten wybór, jak i za przeprowadzenie całego procesu preprodukcji tego świetnego filmu, wszyscy powinniśmy być Lordowi i Millerowi dozgonnie wdzięczni.

WIĘCEJ „HANA SOLO”

A tutaj znajdziecie więcej ciekawostek i informacji na temat Hana Solo:

Źródło: link.