Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, wizyta George’a Lucasa na planie Hana Solo zaowocowała czymś więcej niż tylko sympatycznymi pogaduszkami z przyjaciółmi sprzed lat. Ostatnimi czasy światło dzienne ujrzała informacja, na której ze scen stwórca Gwiezdnych Wojen odcisnął swoje piętno. Z góry ostrzegamy: będą spoilery!

Romans w szafie

Podczas tradycyjnej wizyty na planie nowej gwiezdnowojennej produkcji Lucas pomógł w reżyserii sceny, w trakcie której Han i Qi’ra cieszyli się romantyczną chwilą prywatności w szafie Lando Calrissiana. Wedle pierwotnego planu, po tym jak Han zabrał z rąk swojej ukochanej pelerynę Lando, miał ją następnie odwiesić na wieszaku. Lucas zasugerował jednak, aby tytułowy bohater zrobił coś znacznie bardziej w zgodzie ze swym zawadiackim charakterem. Szczegółami na ten temat podzielił się Ron Howard, reżyser widowiska.

George powiedział: „Han nie traciłby czasu na odwieszanie peleryny”. Na tę krótką chwilę George ponownie stał się Hanem Solo. Mowa ciała i nastawienie były tutaj kluczowe. Była to nie tylko słuszna uwaga i świetny dodatek do całej sceny, ale również przypomnienie, że to właśnie George stworzył tę postać i że naprawdę ją rozumie. Początkowo powstrzymywał się przed zasugerowaniem mi tej zmiany, ale miał całkowitą rację. Fantastycznie było móc wykorzystać tę poradę.

Dawny plan zrealizowany

Choć George Lucas nie dzierży władzy w Lucasfilmie już od dobrych kilku lat, zawsze miło jest słyszeć o jego wkładzie w powstające filmy. Dla legendarnego twórcy najlepszej filmowej sagi wszech czasów spin-off o Hanie Solo jest bez wątpienia szczególnie satysfakcjonujący i ważny, gdyż wspólnie z Lawrencem Kasdanem – scenarzystą Solo – pracowali oni nad nim jeszcze na długo przed erą panowania Disneya.

Więcej „Hana Solo”

A tutaj znajdziecie więcej ciekawostek i informacji na temat Hana Solo:

Źródło: link.