Dopiero co słyszeliśmy doniesienia, że rozpoczęła się preprodukcja filmu o Obi-Wanie, a zdjęcia ruszyć mają już wiosną przyszłego roku, a już mamy kolejne doniesienia na temat tego projektu.

Fabuła filmu Obi-Wan

Reporterzy portalu TMZ mieli jakoby widzieć biuletyn produkcji. Nosić ma ona tytuł Obi-Wan: A Star Wars Story (brzmi prawdopodobnie), a tytuł roboczy, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, będzie brzmieć Joshua Tree.

Co ważniejsze, biuletyn zawierać miał krótki opis tego, jak będzie wyglądać fabuła filmu o Obi-Wanie:

Obi-wan przebywa na Tatooinie bawiąc się w tajemniczego pustelnika, w istocie strzegąc wciąż będącego dzieckiem Luke’a Skywalkera, znajdującego się na wychowaniu u wuja – Owena Larsa. Rosnące napięcie pomiędzy lokalnymi farmerami wilgoci, a plemieniem Ludzi Pustyni i ich bezwzględnym wodzem sprawia, że Obi musi wyjść w ukrycia… i wejść w tryb kopiącego tyłki Jedi.

Fabuła brzmi dość sztampowo i niezbyt ciekawie, ale zarówno legendarna powieść Kenobi, jak i przedstawiane w nowokanonicznych komiksach historie z cyklu Z dzienników Bena Kenobiego pokazują, że w okresie pustelniczego życia Obiego na Tatooine drzemie naprawdę spory potencjał.

Przy okazji biuletyn potwierdził też, że reżyserem filmu ma być Stephen Daldry. Aczkolwiek należy pamiętać, że żadna z powyższych informacji nie została oficjalnie potwierdzona, więc mogą, ale nie muszą okazać się one prawdziwe.

A jeśli podoba wam się grafika, którą wykorzystaliśmy, zapraszamy do zapoznana się z innymi pracami jej autor, któremu poświęciliśmy jedną z naszych galerii.

Więcej o filmie Obi-Wana

A tutaj inne informacje i plotki dotyczące solowego filmu o mistrzu Kenobim:

 

Źródło: link.