„Przebudzenie Mocy”, chociaż swoją premierę miało ponad rok temu, dalej walczy o prestiżowe nagrody i wygrywa. Tym razem dzięki kunsztowi muzycznemu Johna Williamsa, który zdobył nagrodę tegorocznej edycji Grammy w kategorii Najlepszy album soundtrack dla mediów wizualnych. Ścieżka dźwiękowa z „Przebudzenia Mocy” przez wielu krytyków została oceniona jako jedna z najlepszych ostatnich lat. Udało się połączyć na niej motywy znane z poprzednich filmów z całkowicie nowymi. Nominację Williams otrzymał również w zeszłorocznej edycji Grammy, jednak przegrał pojedynek z Ennio Morricone i jego soundtrackiem do „Nienawistnej Osemki”.

Jest to już kolejna nagroda dla Johna Williamsa i jego muzyczną twórczość z odległej galaktyki. Łącznie z tą najnowszą zdobył już ich 5, a w czym trzy za „Nową Nadzieję” i jedną za „Imperium Kontratakuje”. Co warto zaznaczyć jego to również jego 23 nagroda Grammy, którą należy uznać za idealny prezent na 85. urodziny, które kompozytor obchodził 8 lutego.

Pozostaje tylko pogratulować Johnowi kolejnej nagrody za muzykę, bez której Gwiezdne Wojny nie byłby tym samym, co znamy i uwielbiamy.

A jeśli wciąż Wam mało, to zapraszamy do oglądania niezwykłego, archiwalnego dokumentu, w którym kompozytor opowiada o pracy nad muzyką do „Imperium kontratakuje”, a w którym pojawiają się także reżyser Irvin Kershner, producent Gary Kurtz oraz sam „Stwórca” George Lucas: