Premiera Epizodu VIII zbliża się wielkimi krokami, coraz więcej wiadomo też o Solo. Zdaje się, że mamy już też pierwsze informacje na temat trzeciego spin-offu.

Jak donosi Omega Underground zdjęcia do filmu o Kenobim mają się rozpocząć w styczniu 2019 roku w angielskim Pinewood Studios, w którym kręcone były między innymi Mroczny Rycerz, Piąty Element, Kod da Vinci czy filmy o Jamesie Bondzie.

Produkcją i scenariuszem mają się zająć Kathleen Kennedy i Tracey Seaward (Królowa, Tajemnica Filomeny)a za kamerą usiądzie Stephen Daldry – reżyser znany z filmów Billy Elliot, Godziny, Lektor a także serialu The Crown. Jego kandydaturę na reżysera ogłoszono podczas gali Academy Award. Skoro ogłoszono datę rozpoczęcia zdjęć, a w międzyczasie nie dotarły do nas inne plotki to można przypuszczać, że jednak to Daldry będzie reżyserem. Lucasfilm na razie nie potwierdza tych informacji. Nie wiadomo też, czy reżyser dotrwa na swoim stanowisku do końca.

Prawdopodobnie film o Kenobim ujrzy światło dzienne w maju lub grudniu 2020 roku. W międzyczasie czekają nas jeszcze zakończenie trylogii sequeli oraz spin-off o Hanie Solo.

 

Źródło: odnośnik.