Tak jak można było się spodziewać, już za rok dobiegnie końca pewna epoka. Na antenie amerykańskiego radia KUSC, John Williams potwierdził, iż dziewiąta część Gwiezdnej Sagi będzie ostatnią, do której napisze ścieżkę dźwiękową.

Ten jeden, ostatni raz

Choć Williams nie ma wątpliwości, iż Gwiezdne Wojny będą tworzone jeszcze przez wiele lat, sam ma zamiar przejść już niedługo na galaktyczną emeryturę.

Wiemy, że J.J. Abrams szykuje kolejną część na następny rok i mam nadzieję skomponować dla niego muzykę. Czekam na to z niecierpliwością. Dopełnię tym samym serię dziewięciu filmów, co dla mnie będzie już w zupełności wystarczające.

Legendarny kompozytor wyjawił również, iż jego ulubioną postacią jest Rey. Kiedy otrzymał propozycję stworzenia muzyki do Ostatniego Jedi, pierwsze co zrobił, to upewnił się, czy Daisy Ridley aby na pewno powróci do swojej roli.

Kathleen Kennedy odrzekła, że tak, więc ja również natychmiast powiedziałem „tak”.

Zanim czterokrotny laureat Oscara (Szczęki, Nowa Nadzieja, E.T. oraz Lista Schindlera) skomponuje ścieżkę dźwiękową do ostatniej części sagi, napisze również jeden utwór do Hana Solo, którym to będzie motyw przewodni tytułowego bohatera.

Źródło: link.