Po Phasmie, następną pozycją nowego kanonu, która ukaże się w polskiej wersji językowej będzie adaptacja Ostatniego Jedi autorstwa Jasona Fry’a. Wydawnictwo Uroboros zaprezentowało nam wczoraj oficjalny opis książki. Niestety zostaliśmy też poinformowani o przesunięciu jej premiery.

Adaptacja Ostatniego Jedi – opis

Porywająca adaptacja Star Wars: Ostatni Jedi napisana w konsultacji z reżyserem filmu Rianem Johnsonem. Ta wyjątkowa książka zawiera sceny z alternatywnych wersji scenariusza oraz inne materiały dodatkowe!

Z popiołów Imperium powstało nowe zagrożenie dla pokoju w galaktyce: bezwzględny Najwyższy Porządek. Na szczęście nowi bohaterowie są gotowi, by chwycić za broń lub nawet oddać życie za sprawę. Rey, sierota, w której Moc jest silna, Finn, były szturmowiec, który zbuntował się przeciw dawnym dowódcom, oraz Poe Dameron, nieustraszony pilot
X-winga, stają do walki w szeregach Ruchu Oporu u boku generał Lei Organy Solo. Na ich drodze stoją wrogowie dysponujący przewagą liczebną oraz straszliwą bronią: Snoke, Naczelny Wódz Najwyższego Porządku, i jego bezlitosny uczeń Kylo Ren. Czy potężni wrogowie przyniosą koniec obrońcom jasnej strony? Ich jedyną nadzieją jest żywa legenda, zaginiony mistrz Jedi Luke Skywalker.

Akcja Star Wars: Ostatni Jedi rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja Star Wars: Przebudzenie Mocy, otwierając nowy, zdumiewający rozdział w historii walki sił światła przeciw siłom ciemności.

Opóźnienia wydawnicze

Niestety książka, która miała pierwotnie pojawić się w kwietniu, następnie w drugiej połowie maja, ostatecznie do sprzedaży trafi dopiero 4 lipca. Co gorsza mamy tutaj do czynienia z efektem domina możemy spodziewać się, że każda kolejna książka z uniwersum Gwiezdnych Wojen także będzie znacząco opóźniona.

Przypomnijmy, że kolejną powieścią (zaplanowaną pierwotnie na 20 czerwca) ma być Ahsoka, natomiast od lipca Uroboros planował wystartować z legendarną Trylogią Thrawna. Na ten moment nie wiadomo niestety, kiedy pozycje te trafią do sprzedaży, ale będziemy was informować na bieżąco.

Co w książkach piszczy

Tutaj więcej o książkowym zakątku Odległej Galaktyki:

Źródło: link.