Wydawnictwo Uroboros zapowiedziało właśnie książki, które pojawią się w pierwszej połowie 2018 roku. Dobra wiadomość jest taka, że dostaniemy w tym okresie aż trzy nowe powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen!

Ostatni Jedi i spółka

Pierwszą z nowych książek, zapowiedzianą już na luty 2018, jest Star Wars: Battlefront Inferno Squad, w której poznamy historię Iden Versio oraz tytułowego oddziału Inferno Squad znanego z gry Battlefront II.

recenzja książki inferno squad

W marcu z kolei, dzięki książce Star Wars: Phasma Journey to Episode VIII Last Jedi, dowiemy się więcej o jakże tajemniczej kapitan Phasmie.

Natomiast kwiecień przyniesie nam nowelizację nadchodzącego filmu Ostatni Jedi – Star Wars: Episode VIII Last Jedi.

A co dalej?

Z jednej strony cieszy, że wydawnictwo wsłuchało się najwyraźniej w głosy fanów i stara się zmniejszyć opóźnienie wydawanych książek (zarówno Inferno Squad, jak i Phasma, o The Last Jedi nie wspominając), to pozycje względnie nowe (przynajmniej na polskie standardy). Z drugiej jednak strony fani z pewnością nie mogą się już doczekać Thrawna, a i Ahsokę wielu fanów z chęcią by przeczytało.

Pozostaje mieć nadzieję, że Uroboros po takim mocnym starcie zdąży przygotować jeszcze chociaż drugie tyle książek na resztę roku 2018 i że wśród nich znajdą się te najbardziej wyczekiwane. Dla mnie to zdecydowanie Leia. Princess of Alderaan, a wy na które pozycje czekacie najbardziej?

Źródło: link.