Pojawił się oficjalny opis powieści Resistance Reborn autorstwa Rebeki Roanhorse. Co ciekawe, książka wchodząca w skład cyklu Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker, określana jest jako kluczowy prequel do Epizodu IX.

Opis powieści Resistance Reborn

A oto wspomniany opis:

W tym kluczowym prequelu do filmu Skywalker. Odrodzenie, bohaterowie Ruchu oporu – Poe Dameron, generał Leia Organa, Rey oraz Finn, walczą, by uniknąć zagłady.

Ruch oporu jest w ruinie. Po ucieczce z Crait coś, co było kiedyś armią, przemieniło się w garstkę poranionych bohaterów. Finn, Poe, Rey, Chewbacca, Leia Organa – ich imiona są sławne na światach, które próbują wyzwolić. Ale imiona to nie wszystko, a ostatnia, desperacka odezwa Lei pozostała bez odpowiedzi.

Od dżungli Rylothu, do stoczni Korelii, cień Najwyższego porządku odczuwalny jest aż za dobrze, a Ci którzy mają odwagę stawić czoła ciemności są rozproszeni i osamotnieni. Jeśli nadzieja ma przetrwać, Ruch oporu musi przebyć galaktykę wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu kolejnych przywódców. Także tych, którzy w poprowadzili Rebelię do zwycięstwa nad Imperium. Bitwy zostaną stoczone, sojusze zawiązane, a Ruch oporu się odrodzi.

I teraz już wiadomo, dlatego Resistance Reborn, nazywana jest książką kluczową przed seansem The Rise of Skywalker. Wydaje się bowiem, że to właśnie ona najdokładniej nakreśli sytuację geopolityczną, jaką zobaczymy w filmie, oraz wyjaśni, jak się ona ukształtowana.

Z opisu można też wnioskować, że to właśnie w Resistance Reborn po raz pierwszy będziemy świadkami powrotu Lando na galaktyczny świecznik.

Resistance Reborn

Resistance Reborn

Światowa premiera książki Resistance Reborn autorstwa Rebeki Roanhorse zapowiedziana jest na 5 listopada. Nie znamy daty premiery polskiego wydania książki, aczkolwiek niedługo po premierze światowej możecie liczyć na obszerne podsumowanie najważniejszych faktów, które ujawni nowa powieść.

Źródło: link.