Cały fandom, co zrozumiałe, żyje teraz nadchodzącym Hanem Solo, ale nie znaczy to, Epizod IX poszedł w zapomnienie.

Na Reddicie pojawiły się pierwsze plotki na temat fabuły filmu J.J. Abramsa. Podzielił się nimi użytkownik znany jako FOOSLS (któremu wcześniej w podobnych kwestiach zdarzało się mieć prawdziwe informacje), a pochodzić mają one jakoby z grafik składających się na tak zwany scenorys (ang. storyboard), który w formie graficznej prezentuje całą fabułę filmu.

Fabuła Epizodu IX

Fabułę podzielono na dwie części. Oto pierwsza z nich:

Pięć lat po wydarzeniach Ostatniego Jedi, Ruch Oporu jest organizacją jeszcze bardziej partyzancką, niż wcześniej, a jego ideały nie są zbyt popularne w galaktyce. Panowanie Kylo Rena przez wielu postrzegane jest jako dobra zmiana. Nawet wewnątrz Ruchu Oporu są tacy, którzy kwestionują zasadność dalszego prowadzenia walki.

Jak można było się domyśleć, Rey, Poe, Finn i Leia, wciąż są przekonani, że galaktyka nie powinna być dyktaturą.

Tajemniczy informator z szeregów Najwyższego Porządku obiecuje, że jeśli podążą za jego wskazówkami, zdołają odkryć przerażającą prawdę stojącą za sukcesami znienawidzonej organizacji.

Wskazówka doprowadza naszych bohaterów na planetę w Nieznanych Rejonach. Tam muszą zinfiltrować bazę Najwyższego Porządku, by uwolnić młodą dziewczynę-cudowne dziecko.

Jak można się domyśleć, udaje się to, a bohaterowie Ruchu Oporu trafiają następnie na planetę, która całkowicie pokryta jest oceanami. Pod jej wodami leży tajemnica niemal nieograniczonych zasobów Najwyższego Porządku – starożytna stacja produkcyjna napędzana populacjami planet podbitych w Nieznanych Rejonach (dosłownie).

Ta część fabuły skupiać będzie się na oswobodzeniu jeńców, zanim zostaną eksterminowani oraz na ujawnieniu tych okropności całej galaktyce. Wszystko kończy się zjednoczeniem planet Nieznanych Rejonów i ich przygotowaniami do wojny ze znanymi rejonami.

Drugą osią fabularną jest Kylo Ren i jego sekretne polowanie na inne istoty wrażliwe na Moc, w którym to polowaniu wspierają go Rycerze Ren. Kylo cały czas próbuje też odkryć zdrajcę w swoich szeregach. Ostatecznie okazuje się, że jest nim Generał Hux, który ma nadzieję, że uda mu się podburzyć galaktykę przeciwko Renowi, by po jego obaleniu samemu objąć tron.

Prześladowani użytkownicy Mocy, od najmłodszych, do najstarszych, szukają schronienia pod skrzydłami Rey.

Ta wciąż jest w stanie komunikować się z Kylo Renem poprzez Moc, do tego stopnia, że są w stanie widzieć całą swoją postać. Szybko okazuje się, że wbrew wszelkiemu, tę parę łączy uczucie.

Punktem zwrotnym filmu jest ujawnienie, że jeden z „uczniów” Rey, jest w istocie jej dzieckiem. To odkrycie doprowadza Kylo do takiej furii, że niemal zabija Rey. Ratuje ją tylko interwencja Lei.

Ziarno prawdy?

Tym, co od razu rzuca się w oczu, to spory udział Lei w fabule Epizodu IX. Może to oznaczać, że cały scenorys, nawet jeśli prawdziwy, pochodzi z czasów, gdy stery filmu dzierżył jeszcze Colin Trevorrow, a Carrie Fisher wciąż była wśród nas.

Od tamtej pory sporo mogło i zapewne musiało się zmienić. Tym niemniej pewne elementy fabuły wydają się bardzo prawdopodobne.

Spore pieniądze postawić można na przeskok czasowy, o którym wspominał nawet John Boyega. Zdrada Huxa też nie byłaby niczym zaskakującym i na ten moment jest raczej kwestią czasu.

Bardziej „naciągana” wydaje się z kolei dziecko Rey, a i nadchodząca wojna między rejonami znanymi i nieznanymi, jakoś mi nie leży.

Ale oczywiście na tym etapie wszystko to traktować należy jedynie jako spekulacje i niepotwierdzone plotki. Tym niemniej ciekawi jesteśmy waszej opinii na temat opisanej fabuły. Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: link, link.