Już 25 maja, dokładnie w 41 rocznicę premiery Nowej Nadziei, do kin trafi Han Solo. Film, który niemal od początku borykał się z licznymi problemami i sceptycyzmem znacznej ilości fanów może okazać się najskromniejszym pod względem przychodów ze wszystkich filmów Star Wars w erze Disney’a.

Han Solo box office

Portal Box Office Pro szacuje, że w pierwszych trzech dniach wyświetlania w samych Starach Zjednoczonych Han Solo zarobi około 150 mln dolarów. Byłby to wynik minimalnie mniejszy od Łotra 1, który w analogicznym okresie zarobił 155 mln dolarów.

Specjaliści portalu szacują, że film swoją kinową karierę skończyć powinien z wynikiem między 350 a 475 mln dolarów. Widełki są dość szerokie, ale bardzo wiele zależy tutaj od przyjęcia, z jakim spotka się film.

Jeśli predykcje te okażą się prawdziwe, Han Solo faktycznie będzie najsłabiej zarabiającym filmem za czasów Disney’a, bynajmniej nie będzie jednak klapą. O takich przychodach ogromna większość filmów może tylko pomarzyć, ale wiadomo, że wszystko, co w tytule ma Star Wars, mierzy się nieco inną miarką.

Silna konkurencja

Wpływ na finansowy wynik Hana Solo może mieć także silna konkurencja, z którą film będzie musiał się mierzyć.

Co prawda Disney przyspieszył nieco premierę kolejnej odsłony Avengersów, by zminimalizować ich wpływ na wynik Hana Solo, ale nie można zapominać, że zaledwie tydzień wcześniej zadebiutuje długo oczekiwana kontynuacja Deadpoola.

Z kolei parę tygodni po Hanie Solo do kin trafi murowany hit od Pixara – Iniemamocni 2. Animacja może odebrać filmowi Rona Howarda resztki fanów i znacząco skrócić jego kinowe żywot.

Oczywiście na tym etapie wszystko to są jednak tylko spekulacje i dopiero życie zweryfikuje wynik nadchodzącego filmu. My w każdym razie na pewno kilka groszy do jego kabzy wrzucimy, bo przecież nie wypada iść do kina tylko raz czy dwa.

Film Han Solo w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje w kinach 25 maja. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Qi’ra), Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link.