O ile fakt, że John Williams stworzy muzyczny temat przewodni do Hana Solo dla wielu fanów mógł być zaskoczeniem, o tyle jego gotowość do skończenia tego, co zaczął, czyli „skompletowania” trzeciej już trylogii, jest wiadomością tyleż dobrą, co oczekiwaną.

Epizod IX z muzyką Johna Williamsa

Dobra wiadomość pochodzi z magazynu Variety, który donosi iż kompozytor zapewnił reżysera Epizodu IX, J.J. Abramsa, że stworzy muzykę do filmu.

„Bardzo chciałbym to (nową trylogię – przyp. red.) dokończyć.” – John Williams

Oczywiście nikt z fanów nie wyobraża sobie (i obyśmy jak najdłużej nie musieli sobie wyobrażać) kolejnej odsłony Sagi, bez muzyki legendarnego kompozytora. Aczkolwiek nie brakuje też głosów, że jego ostatnie dokonania i kompozycje pozbawione są świeżości i „iskry bożej”, która towarzyszyła mu przez większość jego imponującej kariery. Ścieżki dźwiękowe zarówno do Przebudzenia Mocy, jak i Ostatniego Jedi określane są często, jako bardzo dobre, ale z pewnością nie wybitne. Miejmy nadzieję, że wraz z Epizodem IX się to zmieni.

Przypomnijmy, że jego światowa premiera zapowiedziana jest na 20 grudnia 2019 roku, a za reżyserię odpowiada J.J. Abrams.

Inne wieści o Epizodzie IX

A oto inne ciekawostki i newsy na temat Epizodu IX:

Źródło: link.