Magazyn Entertainment Weekly dostarcza nam kolejnych materiałów poświęconych mającemu już coraz bliżej premierę Ostatniemu Jedi. Widzieliśmy już główne postacie kolejnego epizodu na okładkach EW, a teraz możemy przyjrzeć im się w akcji. Seria niepublikowanych wcześniej zdjęć zdradza kilka ciekawych informacji na temat filmu oraz jego bohaterów.

Przyjrzyjmy się bliżej co każde ze zdjęć konkretnie przedstawia.

Trening Rey

Daisy Ridley widoczna na zdjęciu zapewne dopiero poznaje uroki planety Ahch-To oraz historię zamieszkującego na niej mistrza Jedi. Nie widać po niej zmęczenia szkoleniowych sesji Skywalkera ani tym bardziej strachu po wizycie w mrocznej jaskini mocy, które to widzieliśmy na zwiastunie filmu.

Powrót Rena

Kylo, którego pamiętamy z ostatnich scen Przebudzenia Mocy, nie wyglądał na nazbyt żywego po swoim nieudanym pojedynku z Rey. Na zdjęciu widać, że jego rany w większości się zagoiły, a ponura i zamyślona mina na twarzy tego bohatera sugeruje komplementację niedawnej porażki oraz jej przyczyn.

Najlepszy pilot w galaktyce

Poe Dameron nie rozstaje się ze swoim myśliwcem na dłuższy czas i takiego właśnie widzimy go na opublikowanym w EW zdjęciu. Czyżby to jego ostatnie chwile na pokładzie tego X-winga tuż przed jego zniszczeniem co ukazano w zwiastunie?

Finn w ogniu bitwy

John Boyega coraz bardziej odnajduje się w roli członka Ruchu Oporu i kiedy na horyzoncie rysują się sylwetki maszyn kroczących Najwyższego Porządku, pierwszy rusza do bitwy. Na zdjęciu widzimy go w kokpicie powietrznego ścigacza (ang. Ski Speeder) sunącego wśród kłębów czerwonego dymu na jednostki wroga.

Uciszacz Ruchu Oporu

Kylo długo nie zajmuje się rozpamiętywaniem swojej porażki i wraca zdławić wszelki opór. Jak widać na powyższym zdjęciu, Ren za sterami swojego myśliwca Tie Silencer’a bierze udział wraz ze swoją eskadrą w kosmicznej bitwie.

Komenda policji Canto Bight

Ledwo poznaliśmy wygląd śmigaczy policji z Canto Bight, a już dzięki EW możemy zobaczyć je w nowej perspektywie na tle ichniejszej siedziby sił porządkowych. Zapowiada się, że wizyta Finna i Rose w mieście nie obejdzie się bez mocnego udziału stróżów prawa.

Prace na planie

Producent Ram Bergman, który pracował z reżyserem Rian’em Johnson’em we wszystkich jego filmach, dyskutuje z Kathleen Kennedy, prezydentem Lucasfilm, na temat ostatecznego wyglądu kręconej sceny.

Generał Organa

Ostatni Jedi to jednocześnie ostatni film z udziałem Carrie Fisher, która odeszła z tego świata w grudniu 2016 roku. Środkowy epizod sagi będzie miejscem, w którym pożegnamy postać Generał Organy, a co jak zapowiada John Boyega, będzie bardzo emocjonalnym wydarzeniem.

Film Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi zagości na ekranach kin już 15 grudnia 2017 roku.