Już od pewnego czasu wiadomo, że centralną postacią filmu Rogue One A Star Wars Story (czy jeśli ktoś woli – Łotr 1 Gwiezdne Wojny Historie) będzie grana przez Felicity Jones awanturniczka imieniem Jyn Erso. Kim wobec tego jest kobieta o nazwisku Lyra Erso?

Pierwszy raz nazwisko to pojawiło się już jakiś czas temu, gdy usłyszeliśmy, że Gabriele Fritz ma być dublerką aktorki grającej własnie Lyrę Erso. Wtedy przypuszczano, że aktorką tą może być sama Felicity Jones i to właśnie Lyra będzie główną protagonistką Rogue One. Dziś wiemy, że tak oczywiście nie jest, jednak na znanym portalu IMDb znajdujemy aktorkę Valene Kane (budową podobna bardzo do Gabriele Fritz, która faktycznie z powodzeniem mogłaby być jej dublerką), która wciela się jakoby w postać Lyry Erso.

Kim zatem może być owa postać? Na matkę Jyn jest zdecydowanie za młoda (chyba, że będzie ona ukazana tylko w retrospekcjach), więc może druga córka Galena Erso (Mads Mikkelsen)? Tak czy inaczej wydaje się, że jej rola nie będzie wielka, inaczej gdzieś by się pewnie jakiekolwiek informacje pojawiły. No chyba, że jest to najpilniej strzeżona tajemnica, a Lyra odegra kluczową rolę (np. ginąc w odpowiednim momencie zapewniając głównej bohaterce dodatkową motywację).

Należy też oczywiście pamiętać, że sama strona IMDb nie zawsze jest źródłem rzetelnych informacji, jako że treści na nią dostarczają także sami użytkownicy, choć akurat w tym przypadku wszystko to wydaje się być całkiem prawdopodobne.