Dzięki wczorajszemu odcinkowi The Star Wars Show (do obejrzenia poniżej) oraz oficjalnej stronie starwars.com poznaliśmy nowe informacje dotyczące książki Canto Bight. Zobaczyliśmy także ostateczną wersję jej okładki.

Wcześniej dowiedzieliśmy się już, że Canto Bight będzie zbiorem czterech samodzielnych opowiadań, a także poznaliśmy ich autorów i autorki. Dziś zdradzili oni więcej szczegółów na temat swych historii.

Saladin Ahmed, „Zasady gry” („Rules of the Game”)

„’Zasady gry' to kameralny dramat opowiadający o pracy, przestępczości, korupcji oraz panującej w Canto Bight hierarchii. Ale to także kumpelska komedia z dużą ilością wybuchów. Międzyplanetarny zawodowy zabójca Anglang Lehet oraz sprzedawca skraplaczy Kedpin Shoklop zawsze wiedli bardzo różne żywoty. Ale jedno ich łączy. Każdy z nich przez z górą dekadę zajmował się swym rzemiosłem. Ale pewnej nocy w rozświetlonym mieście Canto Bight ich ścieżki się skrzyżują i otoczeni przez gangsterów, skorumpowanych policjantów oraz mocno przepłacone drinki, będą musieli nauczyć się sobie ufać, jeśli mają mieć jakąkolwiek szansę na przeżycie.”

Rae Carson, „Nic nie słyszałem, nic nie widziałem, nic nie mówiłem” („Hear Nothing, See Nothing, Say Nothing”)

„Nikt nie ma lepszych okazji do podsłuchania kluczowych informacji, niż najlepszy masażysta ekskluzywnego SPA – Lexo Sooger. Ale Lexo ma jedną zasadę – co by się nie działo, nigdy się nie miesza. W mieście takim, jak Canto Bight to jedyny sposób by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Ale nikczemny gangster Duży Sturg Ganna zrobi wszystko, by zwerbować masażystę do swej organizacji. Dlatego też, kiedy Ganna porywa córkę Lexo, ten musi wykorzystać wszystkie, dawno nieużywane umiejętności, by ją ocalić. Gangster jeszcze tego nie wie, ale zadarł ze złym masażystą.”

Mira Grant, „Wino we śnie” („The Wine in Dreams”)

„Nie ma nic lepszego, niż dobry przekręt. No może poza dobrym przekrętem w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Moja historia pozwoli poznać wam pełne atrakcji nocne życie oraz przepełniony splendorem świat Ubialli Gheala, którego kluby są miejscem, gdzie należy być w Canto Bight. Załatwia się tam sporo interesów i dobija wielu targów. Ale kiedy zjawia się tam Derla Pidys, jedna z najbardziej znanych koneserek i handlarzy alkoholem i chce kupić butelkę wina, która może (ale nie musi) pochodzić z innej galaktyki, wszystko szybko się komplikuje. Świetnie bawiłam się pisząc to opowiadanie i myślę, że wam też się spodoba.”

John Jackson Miler, „Przejażdżka” („The Ride”)

„Co robisz, gdy cały twój świat wywraca się do góry nogami w najgorszym możliwym momencie? 'Przejażdżka' dostarczyła mi chyba najwięcej frajdy, spośród wszystkich rzeczy, które napisałem pod szyldem Star Wars. Łączy rzut oka na hazard w uniwersum z przygodą napakowaną akcją i humorem. To szansa na poznanie kasynowego życia w towarzystwie niezapomnianych postaci. Szczęśliwa Trójka (Plus Jeden), to coś więcej, niż pierwsza ręka w grze w pazaak, to przepis na szaloną Przejażdżkę!

Używając statystyki niczym Mocy i kombinacji kart niczym miecza świetlnego, Kaljach Sonmi uważa się za rycerza jedi każdej jaskini hazardu, odprawiając z kwitkiem każdego przeciwnika. Oczywiście do czasu, aż na swej drodze spotyka coś, z czym ani jego wiedza, ani doświadczenie, nie są w stanie sobie poradzić – Szczęśliwą Trójkę – osławione trio i zmorę kasyna.

I nagle, ścigany przez członków półświatka canto Bight, Kal rozpoczyna najbardziej szaloną, i calkiem prawdopodobne, że ostatnią noc swego życia. Szalona odyseja , podczas której fortuny są przegrywane, wygrywane i ponownie przegrywane. Kal blefuje więc na potęgę i stawia wszystko na jedną kartę, ale i tak jego jedyną nadzieją może być trzech mikrych szaleńców o imionach Dodi, Thodi i Wobi!”

Wygląda więc na to, że debiutująca 5 grudnia książka Canto Bight będzie przepełniona szaloną akcją, pokerowymi zagrywkami i humorem. My już nie możemy się doczekać!

A oto obiecany odcinek The Star Wars Show:

Źródło: link.