Piątek Mocy II na świecie okazał się bardzo owocny, zarówno jeśli chodzi o same gadżety, zabawki i gry, jak i inne nowości związane z nadchodzącym filmem Ostatni Jedi i całym uniwersum. Mówiąc o tym wydarzeniu nie sposób też nie wspomnieć o dwóch nowych książkach, które tego dnia zadebiutowały – Phasma autorstwa Delilahi S. Dawson, oraz Leia. Princess of Alderaan pióra Claudii Gray.

O samych książkach będziemy jeszcze oczywiście szerzej pisać przy innej okazji, bo na razie chcemy skupić się na czym innym, a mianowicie na bardzo ciekawej rzeczy, którą zdradziła autorka Utraconych gwiazd oraz Więzów Krwi podczas spotkania promującego jej nową książkę.

Embargo na bitwę

Claudia Gray powiedziała między innymi, że z chęcią napisałaby powieść poświęconą postaciom Obi-Wana i Qui-Gona. Lub też coś, co pozwoliłoby jej eksplorować elastyczną moralność Lando. Jednak to co najważniejsze, powiedziała w nawiązaniu do swej pierwszej powieści w świecie Gwiezdnych Wojen – Utraconych gwiazd. Pisarka podzieliła się z fanami swym pragnieniem napisania kontynuacji przygód Cieny i Thane’a. Problem w tym, że Lucasfilm Story Group nałożył swoiste embargo na bitwę o Jakku oraz okres zaraz po niej.

Z czego może ono wynikać? Być może któryś z zapowiedzianych już filmów dotykać będzie tego tematu i to on ma być swoistą mapą drogową dotyczącą tego, jakże istotnego wydarzenia? Inna teoria jest taka, że animowany serial, który ma być następcą kończących się po 4. sezonie Rebeliantów skupi się na tym okresie? A może opowie o tym serial aktorski?

Może być też tak, że ludzie ze Story Group sami nie wiedzą jeszcze, co chcą z tym okresem uczynić i próbują nie dopuścić do powstania większego bałaganu. Piszę „większego”, bo jak już kiedyś wspominałem, mam wrażenie, że te strzępki informacji, które na temat bitwy dostaliśmy (trylogia Koniec i Początek, Utracone Gwiazdy, komiks Poe Dameron, gra Star Wars: Battlefront), nie układają się w jedną, całkowicie spójną całość.

Ale by dowiedzieć się, jak jest naprawdę będziemy musieli po prostu poczekać.

PIĄTEK MOCY II

A oto inne nowości, które poznaliśmy dzięki tegorocznemu Force Friday:

A będzie tego jeszcze więcej, także lista będzie aktualizowana.

Źródło: link.