Sokół Millenium bije kolejny rekord! Nie tylko jest to statek, który pokonał trasę na Kessel w 12 parseków, ale znany będzie również jako największy w historii model z klocków LEGO. 7541 klocków za zawrotną cenę 799,99 dolarów bije na głowę poprzedniego rekordzistę zestaw Taj Majal, który liczył ich grubo ponad tysiąc mniej. Nowy Sokół należy do serii Ultimate Collector i trzeba przyznać, że będzie on ostatecznym uwieńczeniem każdej kolekcji.

Holoszachy, porgi i romantyczny zakątek

Ogromna ilość klocków pozwala na odwzorowanie całego statku ze wszystkimi najważniejszymi detalami, zarówno tymi na zewnątrz, jak i wewnątrz Sokoła. Obszerna kabina pomieści całą załogę, zabójcze obrotowe działka wykonane są co do ostatniego szczegółu, Rey może schować się w pomieszczeniu pod podłogą, a Finn rozegrać partyjkę w holoszachy. Pamiętacie romantyczne zbliżenie Hana i Lei z Imperium Kontratakuje? Tutaj również klockowy C-3PO będzie mógł nakryć tych dwoje w korytarzu.

W załodze ekskluzywnego Sokoła znajdziemy Hana Solo w wersji z oryginalnej trylogii oraz Przebudzenia Mocy, młodą Księżniczkę Leię, C-3PO, Rey, Finna, Chewbacce, BB-8, mynocka oraz dwa słodkie Porgi. Dla pewności LEGO dokłada nam zapasową antenę, gdyby przypadkiem jakiś Lando dorwał się za stery.

Obejrzyjcie filmik na którym projektanci omawiają złożoność modelu:

Poniżej kilka zdjęć modelu oraz figurek (w celu obejrzenia ich z bardzo bliska polecamy wejść na oficjalną stronę LEGO):

Wiernie odwzorowany kadłub Sokoła i jego szczegóły np. wymienialna antena.

Ekskluzywne modele jak porgi!

Pojemna kabina w której pomieścimy całą załogę.

Romantyczny zakątek z EPV.

Chewie, jesteśmy w domu!

Nienawidzę mynocków…

PIĄTEK MOCY II

A oto inne nowości, które poznaliśmy dzięki tegorocznemu Force Friday:

A będzie tego jeszcze więcej, także lista będzie aktualizowana.

Źródło: link.