Dwa lata temu, podczas premierowego Piątku Mocy, nie było chyba zabawki, która zafascynowała by i zauroczyła fanów bardziej, niż niezwykły, sterowany za pośrednictwem aplikacji BB-8 od Sphero. Zafascynował i zauroczył on także nas, o czym mieliście okazję przeczytać tutaj >>

Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że BB-8 przestanie być jedyny, a stajnia Sphero Star Wars wzbogaci się o dwa kolejne droidy!

BB-9E

Oto najwyższoporządkowa odpowiedź na BB-8! Wygląda niemal równie niepozornie, jak jego odpowiednik po stronie Ruchu Oporu, jednak chodzą słuchy, że nie powinno się go lekceważyć. I choć nie jest to droid, którego szukacie, jest to droid, który szuka was!

R2-D2

Z kolei tego droida nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać (a jeśli trzeba, to naprawdę nie wiem, co robicie na tej stronie)! Także najsłynniejszy i najbardziej bojowy astromech w galaktyce dołącza do rodziny Sphero Star Wars. Nie wygląda on może tak świetnie, jak jego kuliści „kuzyni” (a i stworzenie go nie wymagało chyba tak zaawansowanej technologii), ale to  końcu Artoo, a kto nie chciałby mieć sterowanego telefonem Artoo?

Sphero w akcji

A jeśli chcecie zobaczyć wszystkie droidy w akcji, zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku. Przy okazji zachęcamy też was gorąco do zakupu tych zabawek, bo choć do najtańszych one nie należą, zapewniam was, że nie pożałujecie.

Piątek Mocy II

A oto inne nowości, które poznaliśmy dzięki tegorocznemu Force Friday:

A będzie tego jeszcze więcej, także lista będzie aktualizowana.

Źródło: odnośnik.