Jeżeli zastanawialiście się, jak potoczyła się przygoda na Cato Neimoida, o której wspominał Obi-Wan w Zemście Sithów, to teraz macie na to wspaniałą okazję, ponieważ Wydawnictwo Olesiejuk zapowiedziało powieść Bracia, która właśnie o tej historii opowiada. Książkę autorstwa Mike’a Chena przetłumaczyła Marta Duda-Gryc, a premiera zaplanowana jest na 6 grudnia. Tytuł jest już dostępny w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Bracia

Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker próbują powstrzymać rozprzestrzeniającą się wojnę i wypracować między sobą nową więź.

Wybuchły wojny klonów. W całej galaktyce formują się linie frontu. Każdy kolejny układ dołączający do separatystów oznacza, że pokój staje się coraz bardziej nieosiągalny.
Kiedy na planecie Cato Neimoidia, klejnocie Federacji Handlowej, dochodzi do katastrofalnego wybuchu, Republika zostaje oskarżona o przygotowanie zamachu.
Krucha neutralność tego świata zaczyna stać pod znakiem zapytania.
Jedi wysyłają tam Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej utalentowanych dyplomatów zakonu. Obi-Wan bada miejsce katastrofy z pomocą zaskakująco zaangażowanej w sprawę neimoidiańskiej gwardzistki, okazuje się jednak, że zamierzają mu to utrudnić separatyści, pragnący przeciągnąć planetę na swoją stronę. W mgle spowijającej planetę swą podstępną intrygę knuje Asajj Ventress.
Wśród narastającego w galaktyce chaosu Anakin Skywalker zostaje pasowany na rycerza Jedi.
Choć Obi-Wan musi wykonać misję sam – i pomimo tego, iż nalega, by Anakin posłuchał go choć ten jeden raz – jego były padawan jest tak uparty i zdeterminowany, że nic nie powstrzyma go od dołączenia do swojego mistrza, w dodatku w towarzystwie zdolnej, ale niepewnej siebie adeptki Jedi.
Anakin dorównał już rangą człowiekowi, który go wychował, choć wciąż nie czuje się pewnie w tej nowej relacji. Pomiędzy nimi wciąż utrzymują się echa dawnych konfliktów, co niekiedy naraża na niebezpieczeństwo również innych. Dwaj Jedi muszą na nowo nauczyć się, jak ze sobą współpracować – i muszą zrobić to szybko.
Aby pokonać przeciwników, muszą stać się kimś więcej niż tylko mistrzem i uczniem.
Muszą stanąć obok siebie ramię w ramię – jak bracia.

Autor: Mike Chen
Tytuł oryginalny: Star Wars. Brotherhood
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 732
Data wydania: 6 grudnia 2023
Cena okładkowa: 44,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.