Wydawnictwo Olesiejuk na chwilę obecną wzorowo realizuje swoje plany wydawnicze na 2022 rok. Zapowiadana na maj powieść Wielka Republika. Pośród cieni pojawi się nawet trochę wcześniej, niż zapowiadano, bo zadebiutuje już 27 kwietnia, czyli dokładnie tydzień przed Dniem Gwiezdnych Wojen. Książkę autorstwa Justiny Ireland przetłumaczyła oczywiście Anna Hikiert-Bereza, która odpowiedzialna jest również za tłumaczenia wszystkich poprzednich powieści z cyklu Wielkiej Republiki. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Wielka Republika. Pośród cieni

Najmroczniejsze sekrety najtrudniej wydobyć na światło dzienne…

Sylvestri Yarrow dotyka pasmo niekończących się – zdawałoby się – nieszczęść. Robi, co w jej mocy, aby po śmierci swojej matki utrzymać rodzinny interes, ale nawarstwiające się długi, a także nasilone ataki Nihilów na niespodziewające się niczego statki sprawiają, że Syl grozi utrata wszystkiego, co zostało jej po matce. Udaje się po pomoc do galaktycznej stolicy, Coruscant, ale wszystko zmienia się, gdy trafia w sam środek sporu między dwoma najpotężniejszymi rodami Republiki, walczącymi o kawałek przestrzeni kosmicznej na pograniczu. Uwikłanie po same uszy w konflikcie między najbogatszymi i borykanie się z ich problemami to ostatnia rzecz, na jaką Syl ma w tej chwili ochotę… ale obietnica sowitej nagrody wystarczy, aby dała się wciągnąć w coś, co okazuje się skomplikowaną intrygą.

Tymczasem rycerka Jedi Vernestra Rwoh zostaje wezwana na Coruscant, nie ma jednak pojęcia czemu ani przez kogo. Zjawia się w stolicy wraz ze swoim padawanem Imrim, a także mistrzem Jedi Cohmakiem Vitusem i jego padawanem Reathem. Zostają poproszeni o rozwiązanie sporu rodzinnego na pograniczu. Ale… właściwie dlaczego? Co tak ważnego kryje ten pusty kawałek przestrzeni kosmicznej? Odpowiedź doprowadzi Vernestrę do głębszego zrozumienia własnych umiejętności, zaś Syl zmusi do powrotu do przeszłości… a także poznania prawd, ukrytych dotąd pośród jej cieni.

Autor: Justina Ireland
Tytuł oryginalny: The High Republic. Out of the Shadows
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 496
Data wydania: 27 kwietnia 2022
Cena okładkowa: 44,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.