Sierpień należał do Wielkiej Republiki, a we wrześniu Wydawnictwo Olesiejuk planuje wydać ostatni tom Eksadry Alfabet, jednocześnie kończąc tę docenioną przez wielu fanów trylogię. Cena zwycięstwa zadebiutuje 28 września, a tłumaczeniem, tak jak przy poprzednich tomach z tej serii, zajął się Krzysztof Kietzman. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Eskadra Alfabet. Cena zwycięstwa

Akcja serii ESKADRA ALFABET rozgrywa się po obaleniu Imperatora. Wprawdzie jego potęga dogorywa, ale galaktyka wciąż jest nękana niszczycielskimi rajdami Skrzydła Cienia, formacji próbującej przywrócić dawny porządek. Pod wodzą charyzmatycznego Sorana Keizego pułk myśliwców odzyskuje siły i szykuje się do kolejnej zabójczej misji, tym razem chodzi o unicestwienie planety Chadawa.
Asy przestworzy z Nowej Republiki, na których czele stoi legendarna Hera Syndulla, zrobią wszystko, by ją udaremnić i położyć kres imperialnej idei. Walki przybierają na sile, a w tle jest realizowana inna misja, podjęta przez Keizego z myślą o ratowaniu żołnierzy.

Kosmiczne starcia maszyn i pojedynki godnych siebie pilotów są równie dramatyczne, jak wewnętrzne zmagania bohaterów, których losy naznaczyła wieloletnia wojna

Czytelnik śledzi emocjonującą konfrontację trójki jakże różnych kobiecych postaci, które próbują odbudować względem siebie zaufanie, by móc odsłonić swoją skomplikowaną tożsamość. W obliczu kresu wojny poszczególni bohaterowie przechodzą przemianę, przeżywają dylematy moralne i zadają sobie pytania, kim byli kiedyś, kim się stali w czasie wojen i co z nimi będzie, gdy nastanie pokój. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za zwycięstwo? Roztrząsają najistotniejsze kwestie dotyczące lojalności, zdrady, zaufania, przyjaźni, odpowiedzialności, prawa do zabijania.

Finał książki przedstawia powojenne wybory i losy członków Eskadry Alfabet

Alexander Freed, autor bestsellerowych powieści ESKADRA ALFABET, napisał również „Battlefront. Kompania Zmierzch” oraz „Łotr 1. Gwiezdne wojny”. W opinii fanów Freed rozumie i kocha GWIEZDNE WOJNY. Sięgnij po książkę i przekonaj się o tym już teraz.
Oddajmy głos znawcom GWIEZDNYCH WOJEN: „czuć tu klimat i miłość do tego uniwersum. Jest to zdecydowanie powiew świeżości. Alexander Freed to bardzo utalentowany twórca. Zdecydowany must-read dla fanów STAR WARS”.

Autor: Alexander Freed
Tytuł oryginalny: Victory’s Price
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 592
Data wydania: 28 września 2022
Cena okładkowa: 49,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.