Kilka dni temu zostały zapowiedziane publikacje, w tym także nowe, kanoniczne powieści, wchodzące w skład cyklu Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker. Aczkolwiek w niedalekiej przyszłości spodziewać możemy się też innej powieści, która opowiadać będzie o postaci Kylo Rena.

Powieść o Kylo Renie

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że opis nowej książki pojawił się przez pomyłkę, na australijskiej stronie z zapowiedzią powieści Black Spire.

Dzięki temu poznaliśmy jednak pierwszy opis powieści:

POUFNE I NIEOFICJALNE – Samodzielna powieść zagłębiająca się w historię jednego z największych nazwisk w uniwersum Star Wars: Kylo Rena.

OPIS NIEPOTWIERDZONY, WCIĄŻ MOŻE ULEC ZMIANIE

Kylo Ren jest postacią relatywnie nową, którą poznaliśmy w Przebudzeniu Mocy, a którą wcielił się Adam Driver. Książka ta ma rzucić nieco więcej światła na skomplikowaną historię Kylo Rena i ujawnić kolejne tajemnice kryjące się za jego maską.

Niestety nie pojawiły się żadne informacje na temat tytułu powieści, jej autora (bądź autorki), czy też przybliżonej daty premiery.

Wydaje się jednak, że samo pojawienie się powieści jest sprawą przesądzoną i czekać tylko należy na oficjalne jej ogłoszenie.

Jest to nowiną bardzo dobrą, bo komu jak komu, ale jednej z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych postaci Gwiezdnych Wojen z pewnością samodzielna powieść się należy.

Kto chcielibyście, by ją napisał?

Źródło: link.