Temat remake’u czy kontynuacji słynnej gry Knights of the Old Republic (w skrócie KOTOR) pojawia się w ostatnim czasie dość regularnie. Do tej pory trudno było rozpatrywać to w kategoriach innych, niż myślenia życzeniowego, jednak dziś sytuacja uległa zmianie.

Jason Schreier potwierdza remake

Mający bardzo solidną reputację dziennikarz wystąpił w nowym wydaniu programu MinnMaxShow, w którym potwierdził, że studio Aspyr tworzy remake (nie kontynuację) słynnego KOTORa.

Nie wiadomo na ten moment, jak wiele nowa gra czerpać będzie z kultowego oryginału w kwestii mechaniki i rozgrywki, czy będzie to jedynie ich odświeżenie, czy też zupełnie nowe podejście do tematu.

Nie dowiedzieliśmy się też nic w kwestii fabuły, choć tutaj można się domyślać, że historia przynajmniej w jakimś stopniu zostanie zmodyfikowania, by mogła wpisać się ona w nowy kanon.

Oczywiście należy pamiętać, że na tym etapie wciąż są to tylko i wyłącznie niepotwierdzone doniesienia i choć pochodzą z wiarygodnego źródła, powstania gry nie możemy jeszcze brać za pewnik.

Tym niemniej mamy ogromną nadzieję, że informacje te znajdą niebawem swoje potwierdzenie i kto wie, może z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Gwiezdnych Wojen, fani i gracze dostaną wspaniały prezent.

Więcej o grach z odległej galaktyki

A tutaj doniesienia o innych nowościach ze świata gier:

Źródło: link.