Raptem kilka dni temu pojawiła się informacja o powstaniu Lucasfilm Games, a nowy oddział zdążył już zaskoczyć niespodziewanymi zapowiedziami nowych tytułów. Wczoraj sieć obiegła informacja, że Bethesda wyprodukuje zupełnie nową grę ze świata Indiany Jonesa, a dziś dowiedzieliśmy się, że powstanie nowa gra z uniwersum Gwiezdnych wojen od… Ubisoftu!

Koniec umowy na wyłączność dla EA

Wygląda na to, że umowa ekskluzywności z Electronic Arts nie zostanie przedłużona, a Lucasfilm Games chce skupić się na dawaniu licencji różnym studiom. Za nową grę odpowiedzialne będzie studio Massive Entertainment należące do Ubisoftu. Studio jest znane m.in. z takich tytułów, jak Far Cry 3 oraz seria Tom Clancy’s The Division.

Nowa gra ma skupić się na fabule i otwartym świecie. Douglas Reilly, wiceprzewodniczący Lucasfilm Games, w wywiadzie dla StarWars.com powiedział:

Jesteśmy podekscytowani współpracą z ekipą ze studia Massive. Spotykaliśmy się już od ponad roku, aby poznać ich bliżej i zobaczyć, co chcą pokazać. Jestem ich ogromnym fanem. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, dokąd zmierza ten projekt, ponieważ mają wyjątkowy pomysł na fabułę gry i na sposób jej przedstawienia.

Co do samego EA, to nie jest ich koniec współpracy z Lucasfilmem. Reilly skomentował dalsze plany w następujący sposób:

Jesteśmy niezwykle dumni z gier, które stworzyliśmy razem z EA. Będziemy kontynuować z nimi współpracę, a nasza relacja jest silniejsza niż kiedykolwiek. Na chwilę obecną nie możemy zdradzić żadnych szczegółów, ale mamy w zanadrzu kilka projektów, nad którymi pracują utalentowane zespoły z EA.

Dodatkowo kilka słów na ten temat dodałSean Shoptaw, pracownik Disneya, który udzielił wywiadu dla portalu WIRED:

EA było i wciąż będzie dla nas ważnym strategicznie partnerem, ale myślimy, że mamy wystarczająco miejsca również dla pozostałych.

Niestety jest jeszcze za wcześnie, aby zdradzić szczegóły dotyczące nadchodzącej gry, ale liczymy, że niedługo zaczną pojawiać się kolejne informacje.

Źródło: link, link.