Od czasu ogłoszenia powstania Lucasfilm Games karuzela informacji i plotek na temat gier rozkręciła się na dobre. Najpierw oficjalnie ogłoszono grę, nad którą pracuje studio Ubisoft, a niedługo potem fanów zelektryzowały plotki jakoby trwały pracy nad remakiem, czy też rebootem kultowych gier Knights of the Old Republic 1 i 2. Dziś pojawiła się kolejna interesująca plotka ze świata gier.

Strzelanka Star Wars od EA

Względnie wiarygodne źródła donoszą, że jeszcze w tym roku (w czwartym kwartale) pojawić ma się nowa strzelanka od EA, którą dostępna będzie na wszystkich platformach. Prace nad nią trwają jakoby od około dwóch lat, choć nie wiadomo jeszcze, czy będzie to gra pierwszo, czy trzecioosobowa. Ma to być też gra bez wielkiego rozmachu, którą źródła porównywały raczej do Star Wars Squadrons, niż innych produkcji EA ze świata Gwiezdnych wojen.

Nie wykluczone, że wspomniana gra, jeśli faktycznie takowa powstaje, będzie spinoffem kampanii Battlefronta II i rozwinie historię Eskadry Inferno. Wskazywać na to mogą wcześniejsze doniesienia mówiące, że aktorzy zaangażowani we wcześniejszą produkcję, wznowili prace nad bliżej nieokreśloną grą. Przez pewien czas mówiło się o Battlefroncie III, jednak wydaje się, że jeśli taka produkcja faktycznie jest w planach, to jest ona wciąż zbyt odległa, by znajdować mogła się w fazie pracy z aktorami.

Tak czy inaczej będziemy z uwagą śledzić doniesienia na temat nowej gry i jeśli tylko pojawią się na ten temat nowe informacje, z pewnością je u nas znajdziecie.

Źródło: link.