LEGO pokazało nowości na May the 4th be with You!, czyli światowy dzień Gwiezdnych Wojen.

MAJ POD ZNAKIEM R2-D2 I ZMINIATURYZOWANEGO TATOOINE

Piąty miesiąc roku każdemu fanowi sagi Lucasa może kojarzyć się z jego ulubionym uniwersum, gdyż czwartego maja na całym świecie obchodzony jest dzień Gwiezdnych Wojen. Nic więc dziwnego, że Grupa LEGO z tej okazji zdecydowała się wypuścić dwa nowe zestawy.

Pierwszym z nich jest uwielbiany droid astromechaniczny – R2-D2. Nowy zestaw o numerze 75308 ma składać się z 2314 elementów i odznaczać się większą dokładnością, niż jego poprzednia wersja z 2012 roku. Cena katalogowa wynosić będzie 899,99 zł.
Dzień Gwiezdnych Wojen to nie jedyne święto będące powodem premiery tak wyjątkowego zestawu. W 2021 roku, Lucasfilm obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny, co jest kolejnym czynnikiem stworzenia wielkiego R2.

Na temat zestawu wypowiedział się główny projektant LEGO Star Wars Jens Kronvold Frederiksen:

Przez ostatnie dwie dekady mieliśmy okazję tworzyć setki modeli LEGO Star Wars. Pięćdziesięciolecie Lucasfilm wydało się idealnym momentem na rzucenie sobie wyzwania przesunięcia granicy możliwości, jakie dają klocki LEGO. Zdecydowaliśmy się zaprojektować R2-D2, ulubionego bohatera sagi, w sposób bardziej szczegółowy, niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy zachwyceni efektem i mamy nadzieje, że miłośnicy Gwiezdnych Wojen będą czerpać z budowania tego modelu tyle radości, ile my z jego projektowania.

R2 nie jest jednak jedyną majową nowością LEGO Star Wars. Fani duńskiej marki, którzy w dniach 1-5 maja zdecydują się dokonać zakupów na stronie LEGO za minimum 85 dolarów, otrzymają w prezencie zestaw 40451 – Tatooine™ Homestead przedstawiający zminiaturyzowaną wersję pustynnych widoków z Nowej Nadziei. Natomiast ci, którzy dokonają zakupów za minimalną kwotę 40 dolarów, dostaną w prezencie pomniejszoną wersję Imperialnego wahadłowca. Promocja jak na razie została zapowiedziana na zagranicznych stronach LEGO, jednak w najbliższym czasie możemy się jej spodziewać również w polskiej wersji.

WIĘCEJ O LEGO STAR WARS

Jeżeli lubicie Gwiezdne Wojny i duńskie klocki, zerknijcie do innych artykułów w tej tematyce:Źródło: link.