Dobra wiadomość dla fanów Gwiezdnych wojen, którzy lubią przenieść się do odległej galaktyki na ekranach swoich komputerów. Dzisiaj na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się informacja, że Electronic Arts oraz Lucasfilm Games ponownie łączą siły, aby wyprodukować nowe gry z Gwiezdnych wojen. Produkcją wszystkich gier zajmie się studio Respawn Entertainment, które możecie znać produkcji z takich jak Star Wars Jedi: Fallen Order, Apex Legends oraz Titanfall.

Nowe gry z Gwiezdnych wojen! – Jedną z nich będzie druga część Star Wars Jedi | Concept art ze Star Wars Jedi: Fallen Order, źródło.

Nowe gry z Gwiezdnych wojen od twórców Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn Entertainment zajmie się produkcją trzech gier ze świata Gwiezdnych wojen. Wiemy, że jedną z gier na pewno będzie druga część Star Wars Jedi, którą wyreżyseruje Stig Asmussen. Kolejnych tytułów nie znamy, ale będą one zróżnicowane pod względem gatunkowym. Poza grą przygodową, jaką jest Star Wars Jedi, otrzymamy również strzelankę pierwszoosobową oraz grę strategiczną. 

“Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z niezwykle utalentowanym zespołem z Respawn. Wykazali się doskonałością w opowiadaniu epickich historii z Gwiezdnych wojen, a także najlepszą w swojej klasie rozgrywką w różnych gatunkach i nie możemy się doczekać, aby dostarczyć jeszcze więcej niesamowitych wrażeń z odległej galaktyki”

– powiedział wiceprezes Lucasfilm Games, Douglas Reilly.

Za produkcję strzelanki pierwszoosobowej będzie odpowiadał Peter Hirschmann, który ma długą i bogatą historię związaną z grami Star Wars. Pracował wcześniej jako wiceprezes ds. rozwoju w firmie LucasArts i był producentem wykonawczym oryginalnych gier Star Wars: Battlefront. Nie zdradzono żadnych szczegółów, ale raczej nie będzie to trzecia część Star Wars: Battlefront, którą opracowało DICE. Od siebie dodam, że mam nadzieję, że FPS będzie zawierał kampanię dla pojedynczego gracza i grze będzie bliżej do serii Dark Forces, niż Battlefront.

Gra strategiczna zostanie stworzona przy współpracy Respawn oraz Bit Reactor, które jest nowym studiem założonym przez prawdziwych weteranów gier strategicznych. Bit Reactor zostało założone przez byłych pracowników studia Fireaxis Games, które pracowało m.in. nad serią Civilization czy XCOM. O grze oczywiście nie wiemy nic, ale jeśli miałbym puścić wodzę fantazji, to chciałbym otrzymać produkcję, która swoją mechaniką nawiązywałaby do wspaniałej gry strategicznej Star Wars: Rebellion z 1998 roku.

Electronic Arts oraz Lucasfilm Games nie podały żadnych dat premier gier z Gwiezdnych wojen produkowanych przez Respawn Entertainment. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy chociaż przybliżone daty premier, a póki co zostaje nam czekać na Star Wars Eclipse produkowane przez Quantic Dream.

Przeczytaj również:

Źródło: link.