Dzień Gwiezdnych wojen zbliża się wielkimi krokami, co daje się odczuć także w branży gier. Dwa znane tytuły przygotowały z tej okazji dla graczy specjalną zawartość.

Star Wars x Fortnite

Pierwszy z nich to słynny battle royal, Fortnite, gdzie specjalne eventy inspirowane Gwiezdnymi wojnami nie są niczym nowym. Ten najnowszy, pod nazwą Find the Force, rozpoczyna się już dziś i potrwa do 23 maja. W tym czasie gracze będą mogli wziąć udział w nowych aktywnościach oraz zdobywać wyjątkowe przedmioty kosmetyczne, takie jak na skórki Anakina czy Padmé.

Dodatkowo gracze będę mogli uzyskać dostęp do umiejętności wykorzystujących Moc, a na mapie znajdą hologramy Obi-Wana, Anakina oraz Dartha Maula. W tych miejscach będą mogli oni także zdobyć niebieskie, zielone lub czerwone miecze świetlne.

Star Wars x Rocket League

Druga gra, która także poczuje Moc (aczkolwiek w tym przypadku po raz pierwszy), to Rocket League, w której to, mówiąc w telegraficznym skrócie, auta z dopalaczami grają w piłkę.

Tam także w ręce graczy trafią wyjątkowe przedmioty kosmetyczne, które pozwolą podrasować bryki w stylu Star Wars. Inspiracjami będą cztery kultowe droidy: R2-D2, C-3PO, BB-8 oraz K-2SO. Dodatki te dostępne w grze będą od 4 do 16 maja.

I jak podobają się Was przygotowane dodatki?

Źródło: link.