Historia gier z uniwersum Gwiezdnych wojen jest długa i wyboista. Od 1982 roku Lucasfilm współpracował z różnymi studiami, dawał licencję i wydawał gry pod marką LucasArts. Po przejęciu Lucasfilmu przez Disneya, w 2013 roku LucasArts zostało zamknięte, a licencję na wyłączność na produkowanie gwiezdnowojennych gier otrzymała firma Electronic Arts. Elektronicy spod swoich skrzydeł wypuścili od 2015 roku cztery gry – Star Wars: Battlefront, Star Wars: Battlefront II, Star Wars Jedi: Upadły Zakon oraz Star Wars: Squadrons.

Nowa era

Dziś Lucasfilm ogłasza kolejny rozdział w historii gier i powrót do korzeni. Założony został nowy oddział Lucasfilm Games, którego nazwą, podobnie jak w przypadku LucasArts, będą sygnowane wszystkie przyszłe gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Czy oznacza to koniec licencji na wyłączność dla EA i rozpoczęcie współpracy na szerszą skalę z innymi studiami? Tego nie wiadomo, ale w zaprezentowanym zwiastunie możemy zobaczyć kilka produkcji, które nie należały do Electronic Arts, choćby legendarne Star Wars Jedi Knight; Jedi Academy.

Wszelkie nowości dotyczące gier ze świata Star Wars będzie można śledzić na portalach społecznościowych Lucasfilm Games na Facebooku oraz Twitterze.

Źródło: link.