Gdy w październiku debiutowała gra Star Wars: Squadrons, jej twórcy zapowiadali, że stanowi ona zamkniętą całość i gracze nie powinni spodziewać się żadnych rozszerzeń czy nowej zawartości. Gra spotkała się jednak z tak pozytywnym przyjęciem, a baza graczy zdążyła się tak rozrosnąć, że twórcy postanowili słowa nie dotrzymać! Dzięki temu już w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowej zawartości, którą otrzymamy w dwóch rzutach.

Nowa mapa i komponenty

Już za kilka dni, bo już 25 listopada pojawią się pierwsza część nowej zawartości. Składać się będzie na nią nowa mapa do rozgrywek multiplayer, Przystań Fostar (Fostar Haven), oraz cztery nowe komponenty do statków.

Nowe myśliwce i tryb rozgrywki

Jednak to w połowie grudnia na pilotów czekają największe niespodzianki.

Przede wszystkim mowa tutaj o dwóch nowych myśliwcach. W ręce graczy oddany zostanie bowiem unikalny w swej konstrukcji bombowiec B-wing, którego żyroskopowy kokpit dostarczać będzie zapewne niepowtarzalnych wrażeń; a także jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy myśliwiec odległej galaktyki, współprojektowany i lobbowany przez samego Thrawna TIE Defender.

Poza nowymi statkami, piloci dostaną także możliwość rozgrywania customowych meczy, w których mierzyć się będą drużyny składające się z 1 do 5 myśliwców. Starcia te toczyć będzie można na dowolnej z multiplayerowych map. Mecze będą mogły być prywatne lub publiczne i podobnie jak inne tryby multiplayer, customowe mecze także wspierać będą crossplay, czyli międzyplatformową rozgrywkę pomiędzy graczami Xbox One, Playstation 4 oraz PC.. Dodatkowo uczestnicy meczów mogą ustalać dodatkowe restrykcje czy parametry, które uczynią starcia niepowtarzalnymi.

Zapowiada się zatem naprawdę sporo urozmaiceń i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy twórcy zaskoczą graczy dodatkową zawartością.

Więcej o Star Wars: Squadrons

Ciekawi nowej gry? Zachęcamy do przeczytania także tych artykułów:

Źródło: link.