Zgodnie z zapowiedziami, pojawił się pierwszy zwiastun gry stworzonej przez studio Motive.

Zwiastun gry Star Wars: Squadrons

Oto on:

I jak wam się podoba?

Podstawowe informacje

Przy okazji trailera poznaliśmy sporo informacji na temat gry, w tym te podstawowe, które z pewnością graczy interesującą najbardziej. I tak gra zadebiutuje już 2 października i dostępna będzie na PC, PS4 oraz Xbox One. Dodatkowo wersje na PC i PS4 wspierać będą tryb VR.

Gra dostępna jest już w przedsprzedaży (za co zgarnąć można dodatkową zawartość przedsprzedażową), a jej cena to 179,90 zł. Co ciekawa, gra ma tymczasowo kategorię wiekową 18+, aczkolwiek podejrzewamy, że może to ulec zmianie.

Rozgrywka

Z informacji zawartych na oficjalnej stronie EA wynika, że w trze będą przynajmniej trzy tryby rozgrywki. Będą to starcia 5 na 5, wielkie starcia całych flot oraz kampania dla jednego gracza, w którą wpleciona będzie fabuła gry.

W grze dostępne będą przynajmniej 4 klasy statków po każdej ze stron konfliktu Nowej Republiki z Imperium. Będą to odpowiednio A-wing, U-wing, X-wing i Y-wing oraz TIE Fighter, TIE Bomber, TIE Interceptor oraz TIE Reaper. Gracze, dzięki zdobywanemu doświadczeniu będą mogli kodyfikować swoje jednostki. W grze będzie też mechanika przekierowywania mocy pomiędzy układami swego myśliwca.

Dodajmy też, że pierwsza pełna prezentacja rozgrywki Star Wars: Squadrons na EA Play Live odbędzie się już 19 czerwca o 1:00 w nocy czasu polskiego.

Fabuła

Wiemy już, że akcja dzieje się po bitwie o Endor i skupia się na konflikcie sił Nowej Republiki z imperialną flotą, a przynajmniej tym, co z niej pozostało. Fabuła skupiać się będzie zapewne na dwóch pięcioosobowych eskadrach.

Po stronie Nowej Republiki będzie to Vanguard Sqadron, o którym wzmianka pojawiła się w powieści Alphabet Squadron, a który wchodzić ma w skład sił pod dowództwem generał Syndulli. Im przeciwnikami będą członkowie siejącego grozę Titan Squadron. Mamy cichą nadzieję, że nowych bohaterów będziemy mogli poznać nieco lepiej.

W zwiastunie pojawiły się też dwie znane postacie (Hera Syndulla oraz Wedge Antilles), ale coś nam mówi, że na tym lista gościnnych występów się nie skończy. Jak myślicie, kto jeszcze może pojawić się w Star Wars: Squadrons?

Na koniec jeszcze kilka innych grafik promujących grę:

Więcej o Star Wars: Squadrons

Ciekawi nowej gry? Zachęcamy do przeczytania także tych artykułów:

Źródło: link.