Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w nocy pojawił się rozszerzony zwiastun gry Star Wars: Squadrons, w której zaprezentowano pierwsze fragmenty gameplay’u.

Gameplay Star Wars: Squadrons w nowym zwiastunie

I jak wam się podoba? Czy teraz czekacie na ten tytuł z jeszcze większą niecierpliwością?

Kolejne szczegóły na temat rozgrywki

Nowy materiał przybliżył nam nieco poszczególne tryby rozgrywki.

Kariera każdego z nowych pilotów rozpocznie się od kampanii dla jednego gracza, podczas której koniecznie będzie zapoznanie się z pilotowaniem każdego z 8 dostępnych statków.

Bardzo ciekawi nas, jak szybko gra wzbogaci się o nowe statki, oraz jak rozwiązane zostanie prowadzenie historii równocześnie po obu stornach barykady.

Po zakończeniu kampanii dla jednego gracza, dostępne będą dwa tryby mulitiplayerowe.

Pierwszy to walka 5 na 5, w której poza wykorzystaniem strategii oraz umiejętności pilotażu, gracze korzystać będą mogli z między innymi z promieni ściągających, wieżyczek ogniowych, czy min.

Sztandarowym trybem rozgrywki w Star Wars: Squadrons będą starcia flot. Tutaj także gracze wchodzić będą w skład 5-osobowych eskadr, które staną na przeciw innych graczy, lub też komputerowych przeciwników. Rozgrywka będzie składała się jednak z kilku faz. Pierwszą z nich będzie starcie myśliwców w centralnej części mapy. Następnie, w zależności od wyniku pierwszej fazy, będziemy atakować, lub bronić dwóch okrętów wsparcia. Finałowa część bitwy polegać będzie na zniszczeniu kluczowych podsystemów na flagowym okręcie wroga, a następnie i jego samego.

Przy tej okazji będzie też kilka różnych strategii, które będzie można przyjąć. Frontalny atak, podstępy i walka „partyzancka” czy też brutalne bombardowania, to kilka z nich. Ale to gracze zdecydują, jaką strategię ostatecznie obrać.

Kolejne szczegóły na temat fabuły

Nieco mniej dowiedzieliśmy się na temat fabuły, ale pewnych rzeczy na tym etapie możemy zacząć się domyślać.

Otóż spora część historii toczyć się może wokół stoczni Nadiri, gdzie powstają noworepublikańskie StarHawki, które zdają się być kluczowymi jednostkami nowego ładu. Aczkolwiek może się też okazać, że to zaledwie mały wycinek fabuły, a cała historia zmierzać będzie w zupełnie innym kierunku.

To, co wiemy już na pewni, to jak nazywają się główni bohaterowie historii. Po stronie Imperium będzie to Case Kassandora, z kolei noworepublikański Vanguard Squadron reprezentować będzie Rao Highmoon.

Zobaczyliśmy też na moment admirał Rae Sloane oraz znacznie lepsze ujęcie Hery Syndulli.

Z innych źródeł dowiedzieliśmy się, że może dojść do małego cross-overa pomiędzy grą, a książkową trylogią Alphabet Squadron i jej bohaterami.

I to by było chyba na tyle, ale może wy wyłapaliście coś więcej? No i koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co najbardziej wam się w nowym trailerze spodobało.

WIĘCEJ O STAR WARS: SQUADRONS

Ciekawi nowej gry? Zachęcamy do przeczytania także tych artykułów:

Źródło: link.