Nie ma wątpliwości, że obok The Mandalorian, to właśnie serial o Obi-Wanie Kenobim jest najbardziej wyczekiwaną przez fanów produkcją. Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się w marcu przyszłego roku, jednak Ewan McGregor zdradził w podcaście Happy Sad Confused, że jakiś czas temu odwiedził plan Mandalorianina, gdzie czekały go próbne zdjęcia podczas przymiarki jego kostiumu.

Na planie czekała na niego Deborah Chow, reżyserka zarówno serialu o Obi-Wanie, jak i kilku odcinków The Mandalorian. Przymiarki miały na celu sprawdzenie, jak kostium będzie prezentował się w Kapsule (ang. The Volume – ogromny ekran LED, gdzie tło generowane jest w czasie rzeczywistym na silniku Unreal Engine; technologia ta powstała we współpracy z Epic Games).

Pomysł narodził się już dawno temu

Dziennikarz Josh Horowitz zapytał podczas wywiadu, czy Ewan jest gotowy powrócić do roli Obi-Wana. Oto, co odpowiedział aktor:

Tak, jestem bardzo podekscytowany. Minęło sporo czasu, odkąd zaczęliśmy rozmawiać na ten temat z Lucasfilmem i Disneyem, jakieś cztery, pięć lub nawet więcej lat i w końcu możemy urzeczywistnić ten pomysł. Cieszy mnie fakt, że jest to serial, bo w przeciwieństwie do filmu mamy o wiele więcej przestrzeni. W szczególności cieszę się, ponieważ będziemy używać niektórych technologii z serialu The Mandalorian, który swoją drogą uważam za bardzo dobry. Pracuję z Deborah Chow, która wyreżyserowała kilka odcinków i uważam, że jest świetna. Z racji, że mieliśmy zacząć kręcić wcześniej, przeprowadziliśmy już kilka prób.

Kostium Obi-Wana

Horowitz zaintrygowany wyznaniem spytał dokładniej o te próby, na co McGregor mu odpowiedział:

Zrobiliśmy to jak należy. Było zabawnie, ponieważ dookoła kręciła się ekipa pracująca przy Mandalorianinie, a ja nagle wszedłem i ruszyłem do przymierzalni, gdzie czekały na mnie moje beżowe szaty oraz moje paski i buty. Pomyślałem sobie „o mój Boże, to mój stary kostium, to niesamowite”.

Po słowach McGregora można wywnioskować, że przymiarki musiały się odbyć na przełomie 2018 i 2019 roku, kiedy kręcono jeszcze pierwszy sezon The Mandalorian, ponieważ na planie była Deborah Chow, która nie reżyserowała żadnego odcinka drugiego sezonu. Ma to sens, ponieważ produkcja serialu miała ruszyć trochę wcześniej i nie brano pod uwagę kilku niewielkich przesunięć. Miejmy nadzieję, że już nic nie opóźni premiery produkcji o Obi-Wanie, która miałaby najprawdopodobniej nastąpić jesienią 2022 roku na Disney+.

Źródło: link.