Nie ma wątpliwości, że panel dotyczący platformy Disney+ był dla fanów Gwiezdnych wojen wyjątkowo owocny. Oprócz dodatkowych informacji na temat wcześniej zapowiedzianych już seriali, dostaliśmy prawdziwą bombę w postaci Ewana McGregora potwierdzającego powstanie serialu o Obi-Wanie. Jednak dowiedzieliśmy się też nieco więcej o nadchodzącym nowym sezonie Wojen klonów oraz o niezatytułowanym jeszcze serialu o Cassianie Andorze. Poniżej znajdziecie najważniejsze newsy z tego panelu.

1. Serial o Obi-Wanie oficjalnie potwierdzony

Jest to zdecydowanie najgorętszy news dnia. Kathleen Kennedy poprosiła o wystąpienie na scenę Ewana McGregora, który przy akompaniamencie utworu Duel of the Fates objawił się widowni i ogłosił, że ponownie wcieli się w rolę Obi-Wana Kenobiego. Wiemy już, że akcja serialu będzie się rozgrywać osiem lat po Zemście Sithów. Scenariusz jest już skończony a zdjęcia ruszą w przyszłym roku.

2. Zwiastun The Mandalorian

Choć pierwsze zwiastunowe przecieki sięgają kwietniowego Star Wars Celebration, to dopiero teraz oficjalnie otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. Na scenie pojawili się Jon Favreau oraz Dave Filoni, których to serial jest wspólnym dziełem. Potwierdzili,  że The Mandalorian zadebiutuje wraz ze startem platformy Disney+ już 12 listopada. Favreau zdradził też nieco jaki był jego wstępny pomysł na serial:

To niebezpieczny świat. Serial rozgrywa się po Powrocie Jedi, po rewolucji, kiedy wszyscy już skończyli świętować pokonanie Imperium. Jednak wybucha chaos, ponieważ w galaktyce nie ma jeszcze utworzonego rządu, więc przenosimy się do świata, w którym – jak w starych filmach samurajskich i westernach – rewolwerowcy szwendają się a ludzie walczą by przetrwać. Piękno tworzenia pierwszego aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych wojen w niezbadanych jeszcze czasach z nowymi bohaterami polega na tym, że serial jest łatwo dostępny dla nowych fanów a jednocześnie starzy fani poczują się jak w domu. To historia opowiedziana w zupełnie nowych ramach czasowych, które nie zostały jeszcze odkryte.

Dodał również, że część bohaterów pojawiających się w serialu będzie znana fanom z innych mediów, choć nie zdradził czy chodziło jedynie o nowy kanon, czy również Legendy.

3. Data premiery Wojen klonów

Nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele na temat animowanych Wojen klonów, ani nie pokazano też nowego zwiastuna, jednak zdradzono jedną bardzo kluczową informację – premiera szóstego i jednocześnie finałowego sezonu zaplanowana jest na luty 2020 roku na platformie Disney+. Serial nareszcie doczeka się kontynuacji a swoimi wydarzeniami doprowadzi nas do momentu wydania rozkazu 66.

Dave Filoni w wywiadzie dla Entertainment Weekly dodał również, że to ostatni sezon serialu i nie będzie dalszego rozwijania historii:

To zwieńczenie historii, którą rozpoczęliśmy z Georgem Lucasem. Mogłyby się dziać inne, kolejne historie z niektórymi z tych bohaterów, ale ja, jako reżyser Wojen klonów, napisałem i wyreżyserowałem cztery finałowe odcinki. To koniec czegoś, z czego jestem bardzo zadowolony.

4. Cassian Andor i K-2SO

Na moment na scenie pojawili się aktorzy odgrywający role znanego nam już z Łotra 1 duetu – Diego Luna oraz Alan Tudyk. Nie zdradzono nam właściwie żadnych informacji, a panowie urządzili sobie przyjacielską pogawędkę na scenie. Nie zdradzono też tytułu serialu, jednak Alan Tudyk zaproponował swój własny – Kay-Too Fast, Kay-Too Furious: A Cassian Andor Story. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w przyszłym roku w Londynie.

5. Disney+ to dom dla wszystkich Gwiezdnych wojen

Kennedy potwierdziła, że cała gwiezdnowojenna kolekcja, łącznie z nadchodzącym Epizodem IX, trafi na platformę Disney+.

Platforma będzie domem dla całej gwiezdnowojennej kolekcji. Ponad 40 lat historii Gwiezdnych wojen w jednym miejscu. To cudowne.

Na który z planowanych seriali cieszycie się najbardziej?

 

Źródło: link.