Nie tak dawno poznaliśmy tytuły czterech (z czego jeden podwójny, więc de facto pięciu) pierwszych odcinków Star Wars: Resistance, a dziś Disney ujawnił ich krótkie opisy.

Opisy odcinków Star Wars Resistance

Oto one:

S01E01-02 – Rekrut, cz. 1 i 2 (The Recriut)
Premiera: 7 października
Opis: Pilot Kazuda Xiono zostaje zrekrutowany przez Ruch Oporu, jednak misja szpiegowania poczynań Najwyższego Porządku na odległej stacji może go przerosnąć. A żeby było jeszcze gorzej, przechwałki Kaza sprawiają, że musi on wziąć udział w niebezpiecznym wyścigu.

Gościnnie wystąpią Oscar Isaac (Ostatni Jedi), jako Poe Dameron, Jim Rash (Community) oraz Bobby Moynihan (Kacze Opowieści) odpowiednio, jako Flix o Orka.

S01E02 – Potrójna ciemność (The Triple Dark)
Premiera: 14 października
Opis: Kaz i BB-8 dowiadują się o nadciągającym ataku piratów i muszą znaleźć sposób, by go powstrzymać.

Gościnnie wystąpi Gwendoline Christie (Ostatni Jedi), jako kapitan Phasma.

S01E03 – Paliwo dla ognia (Fuel for the Fire)
Premiera: 21 października
Opis: Kaz zaprzyjaźnia się z pilotem wyścigowym imieniem Jace, który nalega, by chłopak wykradł rzadkie i bardzo niebezpiecznie paliwo ukryte w biurze Yeagera.

Elijah Wood (trylogia Władca Pierścieni) wystąpi gościnnie jako Jace Rucklin.

S01E04 – Wysoka wieża (The High Tower)
Premiera: 28 października
Opis: Najwyższy Porządek przybywa na stację, ale cel tej wizyty jest nieznany. Kaz i BB-8 są zdeterminowani, by wkraść się do wierzy i dowiedzieć się, co się dzieje.

Gościnnie wystąpi Donald Faison (Hoży Doktorzy), jako Hype Fazon.

Gwiazda w obsadzie

Powyższe opisy zdradziły też, jaka gwiazda wystąpi gościnnie w jednym z epizodów. Chodzi oczywiście o znanego z trylogii Władca Pierścieni Elijaha „Frodo” Wooda, który jest najnowszym z wielkich nazwisk, które dołączają do gwiezdnowojennej rodziny.

Na ten moment nie wiadomo, czy będzie to jednorazowy występ, czy też postać Jace’a Rucklina pojawiać się będzie częściej, ale po przeczytaniu opisu odcinka, mam wrażenie, że Jace może być dla Kaza tym, kim Hondo Ohnaka była dla Ezry w Rebeliantach. Jeśli faktycznie by tak było, możemy być spokojni, że słynnego aktora nie raz jeszcze usłyszymy.

STAR WARS RESISTANCE

Na koniec przypomnijmy, że dziejący się 6 miesięcy przed wydarzeniami z Przebudzenia MocyStar Wars: Resistance opowiada historię Kazuda Xiono, młodego pilota zrekrutowanego przez Ruch Oporu i przydzielonego do super tajnej misji szpiegowania rosnącego w siłę Najwyższego Porządku. Serial zadebiutuje 7 października na Disney Channel (w USA), a niedługo później na Disney XD (reszta świata). Poza stałą obsadą w serialu pojawią się także gwiazdy z filmów, Gwendoline Christie oraz Oscar Isaac.

WIĘCEJ O STAR WARS RESISTANCE

Oto inne informacje o nadchodzącym serialu:

Źródło: link.