Po latach oczekiwań, dziś nareszcie uruchomiona została platforma Disney+ w Polsce. Gwiezdne wojny to jedna z najsilniejszych marek należących do Disneya, nic więc dziwnego, że jest jedną z głównych kategorii dostępnych z poziomu strony głównej.

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o terminie startu platformy w Polsce i przedstawiliśmy Wam wtedy gwiezdnowojenne tytuły dostępne w innych regionach. Dziś prezentujemy pełną bibliotekę dostępną w Polsce w dniu startu. Względem innych regionów brakuje w Polsce części tytułów, np. całej kolekcji Star Wars Vintage, w skład której wchodzą m.in. rysunkowe Wojny klonów, serial Droids oraz produkcje o Ewokach. Na chwilę obecną nie ma też dostępnego dokumentu Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy. Wiemy, że powoli do tych produkcji dodawany jest język polski, więc to kwestia czasu, kiedy i te tytuł pojawią się na platformie w naszym regionie. Niecierpliwi mogą skorzystać z dobrodziejstw technologii i przenieść się za pomocą VPN do innego regionu, gdzie te konkretne produkcje są już dostępne. Nie brakuje natomiast najważniejszych produkcji – na Disney+ w Polsce dostępne są wszystkie kanoniczne produkcje, wliczając w to wszystkie epizody, spin-offy, seriale oraz najnowsze produkcje oryginalne platformy Disney+.

Jak widzicie, mimo pewnych braków, lista tytułów wciąż jest naprawdę duża i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście w przyszłości biblioteka będzie się rozrastać, a kolejne zapowiedziane tytuły, takie jak Andor, Ahsoka, Tales of the Jedi, czy trzeci sezon The Mandalorian będą pojawiać się na polskim Disney+ równolegle ze światową premierą.

Co planujecie obejrzeć w pierwszej kolejności?