W rozmowie z Entertainment Weekly, producent LEGO Star Wars Holiday Special, James Waugh, zdradził kilka ciekawych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Nowe informacje

James Waugh odniósł się najpierw to ogromej swobody twórczej, której nie miał chyba żaden inny projekt spod znaku Gwiezdnych Wojen. Nowy Holiday Special nie jest bowiem częścią kanonu, a jego komediowy charakter sprawia, że twórców nie obowiązywały fabularne ograniczena narzucane z reguły przez czuwające nad spójnością uniwersum grupy.

Dlatego też LEGO Star Wars Holiday Special będzie chyba jedynym projektem, gdzie wspólnie pojawią się postacie ze wszystkich znanych nam dotychczas czasów. W tej kwestii producenci i twórcy inspirowali się zabawami dzieci, które mając do dyspozycji przeróżne zabawki, nie zważają na kanoniczność kreowanych wydarzeń, spotkań czy pojedynków.

Dlatego też w najnowszej produkcji zobaczymy na przykład występujące wspólnie trzy wersje Obi-Wana czy dwóch Hanów Solo (jednego starego i zrzędliwego, drugiego młodego i tylko minimalnie mniej zrzędliwego), a Rey nie tylko spotka młodegoLuke’a, czy Kylo Rena, ale także stoczy pojedynek z samym Darthem Vaderem.

Zapowiada się zatem naprawdę szalone widowisko, które na swój sposób odkupić ma grzechy oryginalnego Holiday Special.

Trwające około 45 minut i rozgrywające się tuż po Skywalker. Odrodzenie LEGO Star Wars Holiday Special zadebiutuje na platformie Disney+ 19 listopada.

Nowe zdjęcie i plakat

Przy okazji artykułu w EW zobaczyliśmy także nowe zdjęcie z filmu:

Przy okazji przypominamy też rewelacyjny plakat filmu, który pojawił się jakiś czas temu:

Więcej o LEGO Star Wars Holiday Special

Źródło: link.