Na stronie Business Insider Singapore pojawiło się kilka ciekawych grafik koncepcyjnych pochodzących z najnowszej książki The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker.

Grafiki koncepcyjne

Pierwsza grafika pokazuje Rey w nieco zmienionym stroju. Glyn Dillon, który jest kostiumografem powiedział:

Myślałem, że biel będzie wyglądać świetnie. Potem dodaliśmy kaptur, aby nadać mu bardziej klimat Jedi. To także trochę Lei; oparłem go na wyglądzie Lei z Nowej Nadziei.

Zgodnie z artykułem, książka zawiera wiele alternatywnych stylizacji Rey, w tym także ,,Sith Rey”

Na następnej grafice znowu widać Rey. Tym razem walczy ona z wężem. Scena ta miała mieć miejsce na początku filmu w pobliżu bazy Ruchu Oporu. Luke Fisher – projektant stworzeń i droidów w SW – rzucił na to trochę światła:

Po przedstawieniu projektów J.J. poinformował nas, że nie ma go już w scenariuszu, ale i tak spojrzy na projekty. Naprawdę podobał mu się kierunek, który obrałem z wężowymi projektami i zażartowałem, że może powinni zapisać to z powrotem w scenariuszu

Jak wiemy, wąż ostatecznie pojawił się w filmie, jednak jego rola była nieco inna.

Dalej mamy Bena Solo, już po odkupieniu. Główną różnicą między grafiką, a tym co widzieliśmy w filmie jest jego koszula. W filmie była ona czarna, a tu jest szara.

Ta grafika przedstawia Kylo Rena w sali konferencyjnej na jednym z Gwiezdnych Niszczycieli

Na ostatniej grafice widać planetę Kijimi. Nie różni się ona od tego co widzieliśmy w filmie, lecz scenografowie Rick Carter i Kevin Jenkins powiedzieli, że kiedy pracowali nad śnieżnym miastem na Kijimi, zainspirował ich film japońskiego reżysera Akiry Kurosawy pt. Ukryta forteca z 1958 roku.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej grafik koncepcyjnych powstałych na etapie produkcji Skywalker. Odrodzenie, to będziecie musieli sięgnąć po The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker, która swoją premierę ma dziś, tj. 31 marca 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Data polskiej premiery tego albumu nie jest znana.

Więcej na temat Skywalker. Odrodzenie

 

Źródło: link.