Cykl wydawniczy Wielkiej Republiki rozrasta się w niewyobrażalnym tempie nie tylko za oceanem, ale również na naszym podwórku. Wydawnictwo Olesiejuk zapowiedziało kolejny, już czwarty tytuł, który zadebiutuje u nas jeszcze w tym roku. Burza nadciąga autorstwa Cavana Scotta to drugi tom powieści dla starszego odbiorcy oraz bezpośrednia kontynuacja Światła Jedi. Książka ukaże się przedpremierowo w Empiku 24 listopada, a w pozostałych księgarniach dostępna będzie od 8 grudnia. Zarówno na empik.com, jak i na swiatksiazki.pl ruszyła już przedsprzedaż na ten tytuł. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Wielka Republika. W ciemność

Po katastrofie nadprzestrzennej, podczas której Jedi wykazali się niezwykłym bohaterstwem, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod wspólnym sztandarem. Pod przywództwem kanclerz Liny Soh duch braterstwa rozprzestrzenia się po galaktyce, docierając do jej dalekich zakątków. Działania kanclerz wspierają Jedi – m.in. Stellan Gios, Bell Zettifar i Elzar Mann – którzy odpowiadają za utrzymanie harmonii i ładu. Nie bez znaczenia jest też nowo utworzona stacja kosmiczna Latarnia Gwiezdny Blask. Lina Soh przygotowuje się do Festiwalu Republiki, podczas którego planuje zaprezentować mieszkańcom galaktyki korzyści, jakie płyną z dołączenia do nowego systemu.

Tymczasem jego wrogowie, brutalni i dzicy Nihilowie, nie rezygnują ze swoich planów pogrążenia galaktyki w chaosie. Ich przywódca, żądny zemsty Marchion Ro, zamierza rozpętać burzę, która ma siać spustoszenie w Republice. Czy Jedi uda się powstrzymać krwawe zapędy Nihilów? W tej walce przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwym koszmarem, przed którym – być może – nawet Moc nie zdoła ich ochronić…

Autor: Cavan Scott
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Wymiary: 13.5×20
Data wydania: 8 grudnia 2021 | 24 listopada 2021 (przedpremiera w Empiku)
Cena okładkowa: 44,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link, link.