Nie ucichły jeszcze echa ujawnionego podczas D23 Expo materiału promującego Epizod IX, a już niezawodny portal MakingStarWars.net ma dla nas mnóstwo przecieków na temat tego, co zobaczyliśmy.

Pierwsza scena Rey

Najpewniejsza (i chyba jedna z bardziej prawdopodobnych) plotka dotyczy Rey i jej pierwszej sceny w filmie. Ma ona przedstawiać trening Rey w lesie pod okiem Lei. Ta ostatnia na przy tym raczyć swoją młodą podopieczną naukami, których nie powstydziłby się sam mistrz Yoda.

Czerwone oczy Threepio

Wyjaśniła się też frapująca kwestia czerwonych oczu Threepio, które zobaczyliśmy w materiale.

Nasi bohaterowie trafiają w którymś momencie na trop planety Imperatora w Nieznanych Rejonach. Tyle tylko, że kontakt, który znał jej dokładne położenie został zabity. Przy ciele znajdują oni narzędzie zbrodni – sztylet Sithów, a na nim tajemnicze inskrypcje.

Niestety nikt, wliczając w to także C-3PO, nie jest w stanie jej odczytać.

I stąd właśnie wyprawa na śnieżną planetę Kijimi. Tam ma pojawić się możliwość „zrestartowania” Threepia, co z kolei zdejmie zaprogramowaną mu blokadę i umożliwi przetłumaczenie inskrypcji w języku Sithów. I właśnie kiedy zaczyna ją odczytywać, jego oczy zaczynają lśnić na czerwowo…

Inskrypcja spełnia jednak swoją powinność i kieruje bohaterów na właściwe tory, a te prowadzą wprost na Endor…

Mroczna Rey

Tam Rey odnajduje urządzenie Palpatine’a, które ma doprowadzić ją do… zapewne planety Imperatora, lub oczekującej na jego powrót floty. Jednak kiedy Rey dotyka artefaktu, doświadcza kolejnej wizji. I to właśnie w niej pojawia się jej mroczna odsłona uzbrojona w czerwony, podwójny miecz świetlny.

A wtedy pojawia się Kylo…

Pojedynek

Oczywiście jego pojawienie się, to zaledwie wynik więzi z Rey, która pojawiła się w Ostatnim Jedi.

Powraca temat rodziców Rey. Kylo zapewnia dziewczynę, że nigdy jej nie okłamał, a jej rodzice faktycznie byli nikim i przehandlowali ją, by mieć za co pić.

Okazuje się jednak, że o ile rodzice Rey faktycznie nie są nikim „znanym”, to zostali oni zabici za pomocą sztyletu Sithów.

Jak łatwo się domyślić, to rozwściecza dziewczynę i wywiązuje się rozgrywany za pośrednictwem Mocy pojedynek określany jako „flash fight”, w którym to Kylo i Rey „skakać” będę po różnych lokalizacjach. W tle ich walki mają pojawić się między innymi szczątki Gwiazdy Śmierci.

 

Jak więc widzicie, doniesień i plotek jest całkiem sporo i są one bardzo istotne. Aczkolwiek należy pamiętać, że na tę chwilę są one tylko niepotwierdzonymi przeciekami ze sprawdzonych co prawda, ale nieoficjalnych źródeł.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.