Jeśli każda plotka w tym temacie by się sprawdziła, do tej pory zobaczylibyśmy już kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt zwiastunów. Tym razem plotka jest na tyle zachowawcza i pochodzi z na tyle wiarygodnego źródła, że można założyć, iż istotnie jest prawdziwa.

Zwiastun Epizodu IX

Serwis Star Wars News Net podaje, że oficjalny trailer Epizodu IX zobaczymy w kwietniu, a dokładniej przed premierowym pokazem filmu Avengers: Endgame, który do kin trafi 26.04. Plotka pochodząca od rzekomego „bardzo wiarygodnego źródła” nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie ani przez Disneya, ani przez Lucasfilm, ale z kilku względów wydaje się bardzo prawdopodobna.

Dlaczego? Pierwszym z powodów jest oczywiście Star Wars Celebration 2019, które odbędzie się w połowie kwietnia. Jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie tam po raz pierwszy długo wyczekiwany trailer ujrzy światło dzienne. Może się jednak okazać, że dostępny będzie on tylko dla uczestników imprezy. Reszta świata poczekać będzie musiała nieco dłużej.

I tutaj dochodzimy do Avengers: Endgame właśnie. Premiera filmu będzie wielkim wydarzeniem dla MCU i jego fanów (wśród których jest też zapewne mnóstwo fanów Gwiezdnych Wojen)! Ogromna publiczność i wielki szum medialny równa się idealnemu momentowi na pokazanie trailera Epizodu IX.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.